Bezprzewodowa Klawiatura Mechaniczna Logitech G915 za 1000zł – czy spopularyzuje rynek bezprzewodowych klawiatur?

Klawiatury z serii G od firmy Logitech są już wszystkim dobrze znane, ponieważ na rynek trafiło już kilkanaście modeli z tej serii. Firma urozmaica cały czas swój szeroki asortyment klawiatur do gier, a w ostatnim czasie umożliwiła wszystkim zainteresowanym użytkownikom przedpremierowy zakup ich nowego sprzętu a mianowicie kolejnej klawiatury gamingowej o nazwie Logitech G915. Tym razem jest to urządzenie w pełni bezprzewodowe a jego cena wynosi około 1000 zł. Moduł bezprzewodowego połączenia z komputerem nosi nazwę LIGHTSPEED i jest wysoce wydajny, a podświetlenie o nazwie LIGHTSYNC RGB zapewnia żywe i barwne podświetlenie ledami RGB. Oprócz łączności bezprzewodowej klawiatura może być podłączana za pośrednictwem kabla Micro-USB, dzięki czemu możemy z niej jednocześnie korzystać jak i ją ładować. Gabaryty tegoż urządzenia to kolejno:

-Długość: 475mm

-Szerokość: 150mm

-Wysokość: 22mm

-Masa: (ok. 1kg)

-Długość kabla: 1,8m

W przypadku tego sprzętu klawisze podtrzymują niskoprofilowe przełączniki mechaniczne GL, które mają w sobie cechy tradycyjnych switchów , ale w połowie normalnej wysokości oraz dostępne są w 3 rodzajach:

-Klikające GL-słyszalne kliknięcia i reakcja zwrotna

-Sprężynujące GL-delikatne kliknięcia zapewniające reakcję zwrotne

-Liniowe GL- Całkowicie płynne działanie podczas naciskania klawiszy

Jeżeli chodzi o system oświetlenia w tej klawiaturze to dzięki zaimplementowanej technologii LIGHTSYNC RGB, możemy np. pojedynczemu klawiszowi przypisać poszczególne oświetlenie w zakresie 16,8 mln kolorów. Jest również opcja wyboru z pośród predefiniowanych trybów oświetlenia lub wprowadzania w życie własnych pomysłów. Z lewej strony klawiatury wyeksponowane są klawisze na których widnieje litera G i które podpisane są w kolejności od 1-5 a umożliwiają nam one przypisanie im wybranej przez nas funkcji. A to wszystko za pomocą Programu G HUB dostępnego za darmo do pobrania ze strony producenta. Urządzenie Logitech ładowane jest za pomocą kabla Micro-USB dzięki czemu nie musimy przerywać naszej rozgrywki i tym samym łączyć przyjemne z pożytecznym. Wskaźniki na klawiaturze oraz w oprogramowaniu Logitech G HUB powiadomią użytkownika o niskim poziomie energii w urządzeniu. Cały proces ładowania trwa zaledwie 3 godziny a czas pracy baterii to 30 godzin (przy 100% jasności). Konstrukcja klawiatury oprócz klawiszy typu WSAD zawiera również w górnej części 6 przycisków o niewielkich rozmiarach które odpowiadają za:

– 2 pierwsze umożliwiają połączenie z wieloma urządzeniami za pomocą technologii LIGHTSPEED oraz Bluetooth

– pozostałe 4 odpowiedzialne są za sterowanie multimediami

Źródło Zdjęć: Logitech

 

Podziel się ze znajomymi: