Bezramkowy wyświetlacz od teraz tylko dla Oppo

Zakrzywione ekrany stają się coraz popularniejsze, mogłoby się wydawać, że ekran taki jak chociażby w nowym Samsungu S6 Edge to największe wyzwanie dla konstruktorów. Okazuje się jednak, że trudniejsze od stworzenia zakrzywionego ekranu jest skonstruowanie smartfona bez ramek!

Ostatnimi czasy obserwować możemy istny wyścig pomiędzy (głównie) chińskimi producentami smartfonów. Wielu z nich stara się stworzyć urządzenie całkowicie pozbawione ramek okalających ekran i każdy chciałby być tym, który zrobi to najlepiej. Oppo postanowiło podążyć dość inną drogą niż konkurencja, zamiast pozbywać się ramek, sprawią oni by po prostu nie były one widoczne. Może to jest kluczem do sukcesu?

Nieoficjalny 5,5-calowiec uzyskuje ten sam efekt, wykorzystując, jak się wydaje, lepsze niż inni rozwiązanie. Oppo R7 – bo tak nazywa się smartfon – wyposażony jest w specjalnie zaokrąglone szkło ekranu, powoduje to dyfrakcję światła, a ta z kolei sprawia, że widzimy jakby ramek w ogóle nie było. Ta technologia może okazać się przełomowa w wyścigu konstruktorów, uzyskujemy zamierzony efekt jednocześnie nie tracąc odporności na rozbicia ekranu. Niestety dla innych, Oppo ustrzegło się przypadku, w którym ich technologia mogłaby zostać ukradziona. Ich nowy pomysł został już opatentowany. Niewykluczone jednak, że już niedługo ktoś znajdzie dziurę w dokumencie, a inni producenci skrzętnie ją wykorzystają.

 

Źródło, fot.: gsmarena, PocketIL

Podziel się ze znajomymi: