BioWare już szykuje się do poprawek Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda to jedna z tych gier, na którą czekają miliony i która zawieść nie może.
Kiedy my wciąż czekamy na premierę, gracze z USA już bawią się z nowym tytułem wydanym przez EA. Do sieci trafiły też już pierwsze recenzje – oceny nie stoją na nadzwyczajnie wysokim poziomie. Obecna ocena dla wersji PC na Metacritic wynosi 78/100, w przypadku konsol jest jeszcze mniej kolorowo.

Gra jest krytykowana za dużą liczbę niedopatrzeń, które bezpośrednio wpływają na komfort gry. Graczom nie do końca podobają się także postaci (ich charakterystyka, możliwość „wczucia” się w nie) i już pytają o kreator tworzenia bohaterów. Przede wszystkim obrywają jednak animacje, modele i mimika postaci. Wielu zastanawia się, jak gra w takim stanie mogła trafić na rynek. Jak wiemy, nie jest to niestety nic nowego w świecie gier wideo.
Jeden z projektantów wiodących gry na Twitterze w odpowiedzi na pytanie czytelnika już obiecał szybką próbę naprawy usterek.

Niestety nie wypowiedział się on na temat najbardziej palący – animacje. Czy i kiedy zostaną one doprowadzone do porządku? Miejmy nadzieję, że tak. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na to, co w grze w obecnym stanie można spotkać.

Patch powinien pojawić się w najbliższej przyszłości. Ogólnoświatowa premiera nastąpi jutro.
Są wśród was tacy, którzy zamówili pre-order? Po zapoznaniu się z komentarzami na zagranicznych stronach spostrzegłem, że niektórzy gracze zrezygnowali z tej opcji po przeczytaniu recenzji. Czy EA wspólnie z BioWare stanie na wysokości zadania i podoła problemom, które samo sobie stworzyło? To się dopiero okaże.

 

Źródło: VG247
Fot.: Gamespot, Giphy

Podziel się ze znajomymi: