Bloki wodne dla Radeona R9 Fury X

Jako pierwsze, bloki wodne dla nowego flagowca AMD zaprezentowało EKWB, a jego śladem podążyli również XSPC i Alphacool.

Ciekawa wydaje się być zwłaszcza propozycja tego pierwszego producenta, bowiem jest to konstrukcja full cover, zajmująca tylko jeden slot w obudowie. Czy to ukłon w stronę maniaków celujących w konfiguracje multi-GPU?

Bloki dostępne będą w pięciu wersjach, zależnie od backplate’u – a do wyboru mamy kolory czarny: niklowy, czerwony, niebieski i złoty.

Również firma XSPC pochwaliła się konstrukcją full cover, nad którą obecnie pracuje. Jednak w tym przypadku trudno mówić o rozwiązaniu zajmującym jeden slot, bowiem blok jest po prostu większy, obszerniejszy. Całość prezentuje się elegancko i ciekawie, dzięki zastosowaniu szczotkowanego aluminium i przezroczystej plexi, która jest dodatkowo podświetlana.

Na koniec prezentujemy niezwykłą konstrukcję od Alphacool, która według producenta rozpocząć ma nową erę wśród bloków wodnych. Niestety, opublikowano tylko zdjęcia poszczególnych elementów, a nie całości. Stąd nie można dokładnie określić rozmiarów bloku i innych właściwości. Jedno jest pewne – będzie ciekawie.

Tak jak zapowiadało AMD, Fury X dostępny jest tylko z referencyjnym chłodzeniem, a więc jedyną możliwością jego modyfikacji jest zainwestowanie w blok wodny.

 

Źródło, fot.: Videocardz

Podziel się ze znajomymi: