Call of Duty Black Ops III – tylko 30 FPS na konsolach starszej generacji oraz zwiastun premierowy

Premiera Call of Duty Black Ops III tuż za rogiem, mimo to wciąż pojawiają się niezbyt wesołe informacje, zwłaszcza dla właścicieli konsol XBOX 360 oraz PlayStation 3.

call_of_duty_black_ops_3_specialists-5

Jak wiadomo osiągnięcie „magicznych” 60 FPS na konsolach obecnej generacji stanowi nie lada wyzwanie dla developerów i często zmieniają oni swoje założenia, stawiając na mniej wymagające 30 klatek na sekundę. Dla studia Beenox okazało się to jednak w pełni wykonalne dla najnowszej odsłony Call of Duty, która „śmiga” w 60 FPS. Deweloperzy zapowiedzieli, że taką samą liczbę klatek uda się wycisnąć z poprzedniej generacji konsol, aczkolwiek okazało się to niemal niemożliwe.

Dyrektor kreatywny Beenox Thomas Wilson powiedział, że osiągnięcie takiego „frame rate” było dla nich nie lada wyzwaniem, wręcz nie do osiągnięcia w każdym momencie rozgrywki, dlatego padły takie słowa:

Obecnie skłaniamy się do wypuszczenia gry działającej płynnie w 30 FPS.

Niestety jest to kolejny cios dla właścicieli PS3 oraz XBOX 360, ponieważ już w tym momencie wiadomo, że nie będą oni mieli dostępu do kampanii w trybie kooperacji. To wszystko oznacza prawdopodobnie, że nadchodząca część gry będzie jej pożegnaniem z poprzednią generacją konsol.

Na koniec mamy dla Was premierowy zwiastun Call of Duty Blac Ops III.

 

 

Źródło, fot.: vg247

Podziel się ze znajomymi: