CD Projekt RED zapowiada płatne dodatki do Wiedźmina 3

Dzień bez newsa o Wiedźminie 3 to dzień stracony. Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, mamy dla Was iście bombową wiadomość. Jeśli już ochłonęliście po obejrzeniu pierwszych piętnastu minut rozgrywki, to zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

wiedźmin 3 screen handlarzOficjalna strona gry donosi o nader ciekawym fakcie.
Marcin Iwiński, współzałożyciel studia, wypowiedział się o kończących się pracach nad grą oraz nadchodzących do niej dodatkach. Nieco dziwne z racji tego, że do premiery Wiedźmina 3: Dziki Gon pozostały ponad dwa miesiące…

Pamiętamy czasy, kiedy rozszerzenia do gier dostarczały graczom całą masę naprawdę fajnych rzeczy. Dziś często dostajemy nowy kostium dla postaci lub nową broń, i to niekoniecznie za darmo. W przeszłości często powtarzałem, że jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się wypuścić płatny dodatek do Wiedźmina, zaprojektujemy go tak, aby gracze nie czuli się przez nas oszukani. Dlatego dodatki do Dzikiego Gonu będą dłuższe niż niejedna gra.

Po tych słowach macie zapewne mieszane uczucia – z jednej strony – „Super, duży dodatek, czemu nie”, z drugiej zaś – „Wszystkie dodatki miały być darmowe…”. Śpieszymy z wyjaśnieniami.
16 DLC, które będą udostępniane każdego tygodnia po premierze, są zupełnie darmowe i wprowadzą do gry nowe przedmioty, ubiory, fryzury, brody czy też pojedyncze misje.
Z kolei dodatki, o których mówi Iwiński, są zupełnie innego kalibru, obrazowo przedstawiając sytuację.

  • Pierwszy z nich – Serce z Kamienia – przeniesie gracza do Ziem Niczych oraz Oxenfurtu, gdzie Geralt oczywiście popadnie w kłopoty oraz zaznajomi się z zagadkowym Panem Lusterko. Dodatek ten pojawi się w październiku bieżącego roku i wedle zapewnień, ma dostarczyć kilkanaście godzin porządnej zabawy.
  • Krew i Wino to drugi z zapowiedzianych dodatków. Teraz wszyscy, którzy czytali sagę pana Sapkowskiego, niech wytężą wzrok i pamięć – przez ponad 20 godzin gościć będziemy w… Toussaint! Toussaint, czyli utopijnej krainie winem płynącej, omijanej przez wojny i hałas reszty świata. Mimo tego i tutaj czai się zło, z którym zmierzyć się będzie musiał Wiedźmin. Do sprzedaży dodatek ten trafi w pierwszym kwartale 2016 roku.

Zapowiada się arcyciekawie, nieprawdaż? Kilkadziesiąt godzin dodatkowej zabawy, a to wszystko jako DLC, a nie osobna gra. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię Iwińskiego:

Przy okazji zapowiedzi, dajemy graczom możliwość zakupu pakietu dodatków, ale chciałbym podkreślić jedną rzecz: jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie kupujcie ich teraz. Poczekajcie na recenzje, pooglądajcie filmy w sieci – nie chcemy abyście kupowali cokolwiek w ciemno.

Co jeszcze możemy dodać? Dodatki wprowadzą do gry nową zawartość, nowych bohaterów i postaci znane z uniwersum. CD Projekt RED po raz kolejny się wyróżnia, po raz kolejny pozytywnie. Cena pozostaje nieznana.

[AKTUALIZACJA]
Cena ma wynosić 25$, na razie nie wiadomo jak będzie to wyglądało w Polsce.

[AKTUALIZACJA 2]
Oba dodatki w pakiecie zostały wycenione na 99,99 zł, a zakupić je możecie tutaj.

Czy takie DLC Wam odpowiada? Czekamy na Wasze opinie.

 

Źródło: Thewitcher

Podziel się ze znajomymi: