CES 2016: Asus prezentuje gotowy zestaw komputerowy ROG GT51

asus-2016-GT51 side

Dla wielu osób, takich jak gracze czy entuzjaści, kupno gotowego zestawu to wręcz świętokradztwo, aczkolwiek sporo ludzi nie ma po prostu ochoty grzebać „w kablach” i składać swojego PC z poszczególnych części, chcą oni najzwyczajniej w świecie kupić gotową maszynę i cieszyć się rozgrywką.

Naprzeciw wymaganiom takich właśnie osób wychodzi firma Asus, która na trwających właśnie targach CES 2016 zaprezentowała model ROG GT51. Na pierwszy rzut oka przebija się obudowa, która charakteryzuje się krzykliwym i nowoczesnym designem, z czego słynie seria ROG. Całość została zwieńczona czerwonymi i pomarańczowymi wstawkami. Bardzo istotnym szczegółem jest obecność USB 3.1 typu C na przednim panelu.

asus_gt51

To, co jednak najważniejsze, znajduje się tradycyjnie wewnątrz, a tam znajdziemy procesor Intel Skylake i7-6700k (na razie nie wiadomo, czy będzie dostępna słabsza wersja np. i5-6600k), najwyższa możliwa konfiguracja wyposażona będzie aż w dwie karty Nvidia GeForce GTX TITAN X, zatem mocy obliczeniowej zabraknąć raczej nie powinno.

Niestety nie jest jeszcze znana data oficjalnej premiery ani też cena, niemniej jednak najwyższa dostępna konfiguracja będzie zapewne kosztować krocie.

 

Źródło, fot.: pcper

Podziel się ze znajomymi: