CES 2016: Nowe, minimalistyczne obudowy od Corsair

Corsair na odbywających się targach CES zaprezentował właśnie jedne z najprostszych obudów, jakie kiedykolwiek stworzył. Wielu jednak uważa, że w prostocie tkwi piękno i zapewne sporej liczbie konsumentów nowe produkty przypadną do gustu. Omawiane modele to Carbide 400C i 400Q.Corsair Carbide 400C i 400QObie obudowy pomieszczą płyty główne w formacie ATX oraz całkiem długie karty graficzne. Za chłodzenie będą odpowiedzialne dwa wentylatory – o rozmiarze 140 mm na froncie i 120 mm z tyłu. Możliwe będzie również zamontowanie chłodnic o rozmiarze 360 mm na froncie oraz 240 mm na topie obudów.
Model 400C nie nazywa się tak z przypadku – litera C znaczy nic innego jak Clear. W panelu bocznym umieszczono ogromne i przejrzyste okno. Panel ten można łatwo i szybko otworzyć dzięki zastosowanym zawiasom.Corsaiir Carbide 400C i 400QSymboliczne znaczenie ma również litera w nazwie drugiej obudowy – Q jak Quiet. Ciszę mają zapewnić specjalne maty wygłuszające, które zostały położone na panelach bocznych. Jak widać na zdjęciach – przestrzeń, gdzie montowane są zasilacz i dyski twarde, jest zasłonięta. Ma to na celu oczywiście podniesienie walorów estetycznych obudów.

Cena obu obudów jest taka sama i ma wynosić 99,99 dolarów. Carbide 400C i 400Q w sklepach powinny pojawić się już w lutym.

 

Źródło, fot.: Tom’shardware

Podziel się ze znajomymi: