Computex 2015: G.Skill Trident Z nowa high-endowa pamięć DDR4

Za sprawą wprowadzonego już jakiś czas temu chipsetu X99 oraz zbliżającej się wielkimi krokami premiery procesorów Intel Skylake, udziały nowego standardu pamięci typu DDR4 cały czas rosną i sytuacja ta nie podlega dyskusji. Firma G.Skill, która ma w swojej ofercie już kilka modułów czwartej generacji zaprezentowała na tegorocznych targach Computex 2015 kości stworzone dla entuzjastów.

gskill4

G.Skill Trident Z, bo tak brzmi ich nazwa to bez wątpienia bezkompromisowa pozycja, która zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Specyfikacja wszystkich modeli jakie będą dostępne nie jest znana, udało się jednak ustalić zegary oraz opóźniania z jakimi pracowały egzemplarze zaprezentowane na Computex 2015, te wynoszą odpowiednio dla zestawu 16GB (4 x 4 GB) 3666 MHz oraz 18-18-18 – X, a wszystko przy napięciu 1.35V. To co wiadomo to fakt, iż będą one oferowane w zestawach 2- oraz 4-kanałowych.

gskill3

Nie bez znaczenia dla wielu osób są również walory estetyczne, które w dobie wszechobecnych obudów z oknem również brane są pod uwagę podczas zakupu. Tutaj Trident Z nie zawodzą, moduły mogą się naprawdę podobać. Poszczególne kości pamięci chłodzone są efektownym radiatorem wykonanym ze szczotkowanego srebrnego aluminium z czerwonymi oraz czarnymi akcentami, całość zwieńczona jest białym logo producenta oraz nazwą modelu.

Cena G.Skill Trident Z nie została na razie ujawniona, producent przewidział ich premierę na lipiec bieżącego roku.

 

Źródło, fot.: HWBOT

Podziel się ze znajomymi: