Computex 2015: oryginalna obudowa w formacie ITX – DeepCool Nephrite

Ostatnimi czasy można zauważyć ciekawy trend wśród „maszynek do grania”, otóż przez graczy coraz chętniej wybierane są obudowy przeznaczone pod płyty mATX lub nawet ITX. Nic dziwnego, gdyż w dobie wszechobecnej miniaturyzacji możemy zbudować naprawdę wydajny oraz bezkompromisowy komputer o kompaktowych rozmiarach.

Kojarzycie firmę DeepCool ? Jeśli nie to proponujemy zapoznać się z ofertą tego producenta, bowiem możecie znaleźć w jego portfolio kilka ciekawych i unikalnych konstrukcji, które mogą Was zainteresować, np. zaprezentowana niedawno obudowa Tristellar. Producent poszedł za ciosem i na Computex 2015 pokazał kolejną konstrukcję dedykowaną płytom głównym ITX, nosi ona nazwę Nephrite.

Nowość wymiarami przypomina obudowę konsoli i liczy sobie zaledwie 330 mm x 100 mm x 428 mm (głębokość / szerokość / wysokość). Konstrukcja ta została podzielona na dwie części, dolna wykonana została ze stali połączonej z włóknem węglowym i mieście w sobie płytę główną wraz z procesorem i jego chłodzeniem (maksymalna jego wysokość to 120 mm), pamięciami RAM, zasilaczem w formacie SFX oraz dyskami (jeden 3.5 cala oraz 2x 2.5 cala), całość wieńczy możliwość zamontowania do trzech wentylatorów 120mm. Na górze znajdziemy drugą komorę wykonaną w całości z przeźroczystego plexi, gdzie zamontujemy kartę graficzną i to nie byle jaką, ponieważ znieści się tam nawet Titan X.

Naszym skromnym zdaniem obudowa prezentuje się bardzo interesująco i efektownie, niestety więcej szczegółów na temat DeepCool Nephrite nie zostało ujawnionych, nie wiadomo nawet czy obudowa trafi do sprzedaży.

 

Źródło, Fot.: TECHPOWERUP.com

Podziel się ze znajomymi: