Computex 2015: wejście z przytupem firmy Avexir na rynek dysków SSD

Avexir, firma słynąca do tej pory z produkcji ekskluzywnych oraz ekstrawaganckich pamięci DDR, postanowiła poszerzyć swoją ofertę o inne produkty i tym samym rozpocząć swoją ekspansję na rynku dysków SSD.

Póki co, na trwających właśnie targach Computex 2015, producent zaprezentował dwa modele swoich nośników.


Pierwszy z nich to standardowa konstrukcja zamknięta w 2,5-calowej obudowie, nazwana CORE. Sama specyfikacja pozostaje tajemnicą, lecz zgodnie z właściwościami interfejsu SATA 6, spodziewać możemy się transferów sięgających ograniczenia tegoż złącza, czyli w granicach ok. 550 MB/s. Tym co tak naprawdę przyciąga uwagę jest efektowne podświetlenie LED. Rodzina CORE została podzielona na dwa segmenty – jeden składa się z dysków Core Essential wyposażonych w jednokolorowe podświetlenie (dostępne mamy 3 wersje do wyboru), drugi natomiast to konstrukcje Core Extreme, te z kolei dysponują podświetleniem RGB, którym można sterować.

Jeśli jednak zwykłe dyski SSD to dla was za mało, Avexir przygotował również serię nośników Raiden. Te podłączane są pod slot PCI-E, korzystają z interfejsu M.2. Niestety i w tym przypadku producent nie zdradza szczegółów technicznych. Dyski Raiden również zostały wyposażone w podświetlenie, tym razem jednak korzystają one z opatentowanej technologii Plasma Tube.

 

 

Źródło, fot.: Facebook, YouTube

Podziel się ze znajomymi: