Computex 2015: Wysyp płyt głównych dla procesorów Skylake

Pierwszy dzień targów w pełni i coraz to ciekawsze informacje napływają do nas. Przedstawiamy całkiem sporą już kolekcję, zaprezentowanych właśnie, płyt głównych z podstawką LGA1151, a więc przeznaczonych dla nadchodzących procesorów Intel Skylake. Tak jak się spodziewaliśmy, najważniejsi producenci nie zawiedli i pokazali, czego możemy się spodziewać na rynku płyt głównych w najbliższych miesiącach.

ASRock

ASRock jako pierwszy ujawnił swoje „wypasione” płyty kilka dni temu. Dzisiaj docierają do nas zdjęcia przedstawiające nieco uboższe modele, którymi interesować się będą na pewno klienci posiadający sprzęt ze średniego segmentu cenowego.

ASUS

W tym wypadku poznaliśmy na razie tylko jeden model, jednak sądząc po zastosowanych radiatorach i oznaczeniach – do czynienia mamy z podzespołem klasy high-end.

GIGABYTE

Tutaj podziwiać możemy, oprócz płyty w standardzie ATX, model microATX.

MSI

MSI pokazało dwa modele i już na pierwszy rzut oka widać, że różnice między nimi są bardzo duże, począwszy od rzeczy tak błahej jak kolorystyka, przez ilość złącz po zastosowane radiatory.

EVGA

Firma EVGA uraczyła nas prezentacją trzech modeli płyt głównych przeznaczonych pod procesory Intel Skylake. Zaprezentowane konstrukcje to Z170 Stinger w formacie mini-ITX, stworzona z myślą o małych, lecz potężnych PC. Kolejny model, jaki ujrzał światło dzienne, nosi nazwę Z170 FTW i jest on w standardowym rozmiarze ATX. Przeznaczony jest dla nico bardziej wymagających klientów. Ostatnia zaprezentowana płyta główna to coś dla prawdziwych entuzjastów, a jej pełna nazwa to EVGA Z170 Classified.

EVGA Z170 Stinger, FTW, Classified

EVGA Z170 Stinger, FTW, Classified

Póki co, to wszystko. Zaglądajcie do nas codziennie, a będziecie na bieżąco z prezentowanymi w Tajpeju nowościami.

 

Źródło, fot.: 4Gamer

Podziel się ze znajomymi: