Corsair wprowadza do oferty kolejną klawiaturę bez sekcji numerycznej

Producenci klawiatur mechanicznych wychodzą naprzeciw każdej potrzebie klienta. Tym sposobem powstały modele podświetlane, wyposażone w podpórkę pod nadgarstki czy w końcu z zastosowanymi cichymi przełącznikami. Nie zapomniano również o użytkownikach, którzy nie mają na biurku zbyt wiele miejsca, cenią sobie minimalizm albo po prostu nie używają NumPada.
To ostatnie stwierdzenie jest chyba najtrafniejsze.

Swoją ofertę o kolejną pozycję poszerzył Corsair. Tym razem zaprezentowano model K63. Jest to drugi, obok K65, model klawiatury pozbawionej sekcji numerycznej.Klawiatura cechuje się kompaktowymi rozmiarami – jedyne 366 mm długości i 171 mm szerokości.
To oczywiście za sprawą „odciętego” bloku numerycznego. Zastosowane zostały standardowe przełączniki Cherry MX Red. Klawiatura jest podświetlana wyłącznie na czerwono. Nad klawiszami umieszczono przyciski multimedialne pozwalające na szybką i wygodną zmianę głośności czy poziomu natężenia podświetlenia. System anti-ghosting zapewnia poprawną rejestrację każdego naciśnięcia, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na komfort pracy. Jest to już jednak pewien standard, bez którego żadna nowa klawiatura nie może się obejść.

K63 można już zamawiać, sugerowana cena w Europie to 79,99 euro (w Polsce dostępna od 399 zł).

 

Źródło, fot.: Corsair

Podziel się ze znajomymi: