Czyżby Nintendo zamierzało zapowiedzieć SNES Mini?

Według serwisu Eurogamer, Nintendo na tegoroczne święta Bożego Narodzenia szykuje miniaturową wersję Super Nintendo Entertainment System, znanego szerzej jako SNES. Prawdopodobnie całość działałaby na tych samych zasadach co NES Mini, czyli otrzymalibyśmy małą konsolę z wejściem HDMI, która odtwarzałaby pewien zestaw gier.

Biorąc pod uwagę tę plotkę to nagle wycofanie ze sprzedaży NES Mini ma sens. Nintendo przyznało, że nigdy nie planowało długo planowej dystrybucji tego urządzenia. O tyle szkoda, że nakład konsol był zdecydowanie zbyt mały i aby dostać konsolę trzeba wydać kwotę dwa razy większą niż ta pierwotnie planowana. Miejmy nadzieję, że w przypadku SNES Mini nakład ten będzie znacznie większy.

Super Nintendo Entertainment System to konsola, która pojawiła się na rynku w 1990 roku i od razu zdobyła serca fanów. To właśnie na tę konsolę powstały takie hity jak The Legend of Zelda: A Link to The Past, Super Mario World, Donkey Kong Country,  F-Zero, Super Castlevania IV, Mortal Kombat, Final Fantasy IV, Street Fighter II, Chrono Trigger czy Super Metroid.

Przypomnijmy jednak, że jest to tylko plotka i Nintendo oficjalnie odświeżonej wersji konsoli nie zapowiedziało.

 

 

Źródło: Eurogamer

 

Podziel się ze znajomymi: