Czyżby powstawało PlayStation 4.5?

ps-4,5

Wczoraj świat obiegła bardzo ciekawa plotka, jakoby Sony przygotowywało odświeżoną wersję konsoli PlayStation i wcale nie chodzi tutaj o wersję SLIM.

Wszystko to za sprawą serwisu Kotaku, który powołując się na swoje „zaufane” źródła zasugerował, że PlayStation 4.5 miałoby się pojawić na rynku w tym roku. Według jednego z deweloperów, który rzekomo rozmawiał z Sony, nowa odsłona konsoli miałaby zostać wyposażona w znacznie mocniejszy układ graficzny, który pozwoliłby na działanie gier w rozdzielczości 4K oraz na rozwinięcie skrzydeł PlayStation VR.

playstation-vr-gdc-2016

Niestety na chwilę obecną są to tylko niepotwierdzone plotki, które trzeba traktować z przymrużeniem oka. Samo Sony nie zabrało w tej sprawie głosu i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja ta miała ulec zmianie.

Naszym skromnym zdaniem Japończycy raczej nie zdecydują się na ten krok z jednej prostej przyczyny, a mianowicie fragmentacji rynku, na który w tym momencie PS4 jest niekwestionowanym liderem. Zmusiłoby to także deweloperów do optymalizacji swoich gier pod dwie konsole, co jest dodatkową trudną pracą i mogłoby spowodować, że „zwykłe” PlayStation poszło by w odstawkę, tylko co wtedy z milionami, które posiadają tę konsolę?

 

Źródło, fot.: kotaku

Podziel się ze znajomymi: