Czyżby zbliżał się Half Life 3?

#hl3confirmed

No dobra, może nie. Jednak coś może być na rzeczy, ponieważ niedawno na Reddicie działy się ciekawe rzeczy. Użytkownik o ksywce NotanaverageAvenger po otrzymaniu zgody od jednego z moderatorów postanowił opublikować wątek o nazwie „Najwyższy czas, aby fani wiedzieli, co się dzieje”, w którym to zaczął podawać wiele szczegółów na temat wyczekiwanego Half-Life 3. Patrzcie na to tak, jak na plotkę, ale na taką, która ma duże szanse się ziścić, bowiem ilość szczegółów i fakt, że tekst dwukrotnie zniknął z Reddita, może świadczyć o tym, że coś jest na rzeczy.

Half Life 3 I Want to Believe

Half Life 3 to chyba najbardziej wyczekiwana gra w historii.

 • Half-Life 2 Episode 3 został anulowany. Zamiast tego powstanie po prostu Half-Life 3. Gra jest już na zaawansowanym etapie prac i premiera mogłaby nastąpić w tym roku.
 • Gra ma trudną do opisania strukturę. Nie będzie to liniowa strzelanka jak Call of Duty ani otwarty świat z gier RPG, jak chociażby z Fallouta. Można przypuszczać, że będzie czymś pomiędzy. Świat będzie połączony, jednak struktura gry ma być bardziej liniowa. Pojawią się tereny takie jak miasto, dżungla i pustynia, jednak możemy przypuszczać, że będzie ich więcej.
 • W grze nie będzie przerywników kinowych.
 • Gracz będzie miał bardzo duży wpływ w fabułę gry.
 • Twórcy brali przykład z takich gier jak Grand Theft Auto IV, V i Red Dead Redemption, chcąc stworzyć otwarty świat, w którym gracz przez cały czas będzie miał co robić. Chcą, by interakcje ze światem odgrywały dużą rolę w opowiadaniu fabuły.
 • Gra napędzana będzie silnikiem Source 2.
 • Każdy dialog będzie można usłyszeć tylko raz. NPC mają mieć zarysowane kwestie tak, abyśmy już nigdy od innego bota nie usłyszeli tego samego.  Zamiast tego boty będą łączyć różne wyrazy i dodawać do tego różne akcenty.
 • Zagadek będzie mniej, ale nadal będą pełnić ważną rolę i będą generowane w zależności od postępów gracza. Dla przykładu została podana została sytuacja, w której gracz ma pistolet i znajduje się w dżungli. Przed graczem będzie drzewo i jeśli trafimy w dobre miejsce, to odkryjemy drogę, o której wcześniej nie wiedzieliśmy. Będziemy też mogli to po prostu pominąć i pójść dalej, ale niewykluczone, że miejsce to będzie o wiele trudniejsze do przejścia i zawierać będzie kolejną zagadkę. Każde doświadczenie ma być inne i być losowo generowane.
 • Każdy fragment gry będzie można przejść na kilka różnych sposobów. Niedostępne będą sekwencje, w których możliwe będzie tylko jedno rozwiązanie. Poza tym gracz natrafi na przeróżne losowe wydarzenia. Dla przykładu podano sytuację, w której widzimy porwanie Alex i odlatujący helikopter. Gracz będzie mógł śledzić helikopter i po cichu wyeliminować wszystkich przeciwników. Innym rozwiązaniem będzie zakradnięcie się do Alex i eliminacja wszystkich wrogów w głośnej walce, co poskutkuje wezwaniem posiłków.
 • Podczas produkcji obserwowano wiele innych gier, w szczególności te od Rockstara i gry MMO.
 • Muzykę ponownie stworzy Kelly Bailey.
 • W grze będziemy mogli doświadczyć wręcz całkowitej destrukcji otoczenia. Obiekty mają się składać z dużo mniejszych elementów, dzięki czemu będziemy mogli niszczyć praktycznie wszystko. Wyobraźcie sobie rozpędzony samochód, który wjeżdża w budynek. Zniszczeniu ulegnie zarówno samochód, jak i część budynku.
 • Zauważymy też, że takie destrukcje wpływają na świat gry. Po pewnym czasie w zniszczonym budynku dostrzeżemy zmiany, zaczną się tam gromadzić ludzie, a boty zaczną brać chociażby cegły, by użyć ich w walce.
 • Podobno inni gracze mają mieć wpływ na naszą rozgrywkę, ale jaki – tego nie wiemy.
 • Jeśli chodzi o fabułę, to nie wiadomo wiele. G-Man będzie odgrywać znacznie większą rolę niż w poprzednich częściach.

halflife3

I jak? Myślicie, że to plotka, czy może uważacie, że tak duży wyciek musi mieć jakiś większy sens? Kto wie, może ten rok będzie rokiem, w którym oficjalnie będzie można użyć hashtaga #hl3confirmed. Valve dawno nie wydało nowej gry, więc może nowym tytułem będzie właśnie długo oczekiwany Half-Life?

 

Źródło: archive, Reddit

 

Podziel się ze znajomymi: