Czyżbyśmy się doczekali nowego Quake'a od id Software?

quake-logo

Id Software dosłownie chwilę temu wypuściło świeżutką odsłonę Dooma, a w sieci już pojawiły się pogłoski, jakoby firma pracowała nad koleją odsłoną Quake’a. Wskazywać miałyby na to otwarte rekrutacje na nowe pozycje, w których opisie widnieje nazwa kultowej strzelanki.

Quake’a chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, jego trzecia odsłona nazwana Quake III Arena była czymś dosłownie rewolucyjnym wśród gier FPS ukierunkowanych na potyczki multiplayerowe, które wraz z tymi z gry Unreal Tournament wiodły prym wśród graczy kafejek internetowych i podczas turniejów.

Jak wspomniałem wyżej, na fakt powstawania nowej odsłony gry wskazywać miałaby rekrutacja na takie pozycje jak Lead Gameplay Programmer, Senior Physics Programmer, Senior Lighting Artist oraz Art Supervisor, w których opisie znaleźć możemy następujące zdanie:

Zapraszamy do pracy w zespole deweloperów pracujących nad takimi legendarnymi tytułami branży gier jak Doom czy Quake.

Cóż, na razie to tylko luźna dywagacja i niejako plotki, ale chyba nikt z graczy zwłaszcza pamiętających czasy Quake’a III nie obraziłby się z powodu zapowiedzi nowej odsłony tego tytułu.

 

Źródło, fot.: wccftech

Podziel się ze znajomymi: