Dark Souls zostanie wydane w formie komiksów

Chociaż wiadomo, że wszyscy zainteresowani serią niecierpliwie wyczekują trójki już od dawna, to twórcy postanowili jeszcze trochę podsycić emocje. Również w kwietniu, ledwie parę dni przed premierą gry, swoją premierę będzie miała seria komiksów z uniwersum Dark Souls.

Powieść obrazkowa ma nosić dość mało wymyślny tytuł Dark Souls i opowiadać o zdarzeniach ze świata gry, jednak nie bezpośrednio z nimi połączonych. Nie musimy się więc obawiać ewentualnych spojlerów czy uczucia, że kiedyś już czytaliśmy tę historię. Podobnie pewni powinniśmy być jakości, jaką prezentować będzie grafika komiksu i sama jego treść. Tymi sprawami zajęli się panowie, którzy nieraz byli stawiani przed podobnymi wyzwaniami i raczej za każdym razem radzili sobie z nimi bez większych zgrzytów. Mowa tu o odpowiedzialnym za ilustracje w Godzilla: Awakening Alanie Quah, zajmującym się kwestiami wizualnymi oraz George’u Mann, dbającym o dialogi.

[su_slider source=”media: 12668,12667,12666,12665″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”765″ height=”1161″ title=”no” autoplay=”3888″]

To, o czym nie wszyscy przeciwnicy komiksów zdają się mieć świadomość, to to, że jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów „książki” w Japonii. Kraju, który równocześnie jest miejscem zamieszkania dużej części kupujących gry Dark Souls. Ciężko więc nie przyznać, że seria ma potencjał.

Komiksy Dark Souls pojawią się na świecie już 6 kwietnia – kilka wersji okładki ich pierwszej części możecie zobaczyć powyżej.

 

Źródło, fot.: ign

Podziel się ze znajomymi: