Dawn of War 3 nadchodzi – mamy pierwszy zwiastun

 

dawn-of-war-3-warhammer-40k

Jeśli jesteście fanami świata Warhammer 40.000, to zapewne większość z was już zaciera ręce na nadchodzącą premierę Total War: Warhammer. Dzisiaj mamy dla was jeszcze jedną dobrą wiadomość, otóż doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi kolejnej gry osadzonej w tym uniwersum, czyli Dawn of War III.

Za stworzenie gry odpowiedzialne będzie studio Relic Entertainment, które to stworzyło cześć poprzednią, co bez wątpienia jest bardzo dobrą wiadomością. Twórcy zapowiadają, że gra ma być brutalna, obfitująca w destrukcję i ma zawierać w sobie największe i najbardziej charakterystyczne dotychczas obecne w grze jednostki.

Nowy Dawn of War ma stanowić swoistą kombinację epickich starć znanych z pierwszych części w połączeniu z elitarnymi herosami z części drugiej. Każdy gracz będzie mógł dowodzić ogromnymi oddziałami złożonymi ze Space Marines’ Imperial Knight, Ork Gorkanaut czy Eldar Wraithknight oraz okrasi całą bitwę takimi zdolnościami jak Orbital Bombardment, Ork Rokks and Eldritch Storm.

Dyrektor wykonawczy Stephen MacDonald o trzeciej części Dawn of War wypowiedział się następującymi słowami:

To jest Dawn of War, na jakie fani czekali. Nasze największe i najbardziej rozpoznawalne jednostki? Są. Gigantyczne laserowe działo orbitalne? Jest. Budowanie bazy, ogromne bitwy, to wszystko znajdzie się w grze. Przygotujcie się na największe Dawn of War w historii. Za Cesarza! 

Dawn of War III ponadto zaoferuje nam trzy kampanie dla pojedynczego gracza dla każdej z dostępnych frakcji tj. Eldarzy, Space Marines oraz Orkowie.
Gra powinna ukazać się w 2017 roku, lecz szczegółowa data premiery nie została ujawniona, ale więcej szczegółów na temat samej produkcji powinniśmy uzyskać na tegorocznych targach E3.

 

Źródło, fot.: polygon

Podziel się ze znajomymi: