Dell wypuszcza na rynek monitor o rozdzielczości 8K

Dla wielu użytkowników monitory o rozdzielczości 4K wciąż pozostają w sferze marzeń – a to ze względu na wysoką cenę, a to z powodu niezbyt imponującej karty graficznej. Nie zmienia to faktu, że owe urządzenia cieszą się coraz większą popularnością, co idzie w parze z rosnącą liczbą materiałów wideo i gier obsługujących takową rozdzielczość.
Dell robi kolejny krok naprzód i tym samym jesteśmy świadkami premiery monitora Dell UltraSharp UP3218K, którego natywna rozdzielczość to 7680 × 4320 pikseli. W porównaniu do „zwykłego” 1920 × 1080 (FullHD) liczba pikseli jest 16 (!) razy większa.

Jak przystało na produkt tej klasy, parametry prezentują się bardzo efektownie. Wykorzystany typ matrycy to IPS. Dzięki ponad 33 mln pikseli dojrzenie pojedynczego będzie zupełnie niemożliwe. Przekątna monitora to 32 cale, częstotliwość odświeżania to standardowe 60 Hz. Szczególne wrażenie robi współczynnik kontrastu – ten wynosi aż 1300:1.
Jasność stoi na poziomie 400 cd/m². Czas reakcji to 6 ms. Kąty widzenia również prezentują się okazale – po 178° dla pionu i poziomu. Odwzorowanie kolorów, dzięki technologii Dell PremierColor, ma być wręcz idealne. Producent zapewnia trzyletnią gwarancję. 

Prezentowany monitor z pewnością znajdzie uznanie wśród wąskiej grupy odbiorców – profesjonalistów, którzy mogą pozwolić sobie na zakup tak drogiego monitora. Zapewni on jednak ogromną przestrzeń roboczą i ponadprzeciętne parametry, mające znaczenie w pracy np. grafika. Cena Della UltraSharp UP3218K wynosi 4999,99 euro. Ktoś się skusi?

 

Źródło, fot.: Dell

Podziel się ze znajomymi: