Denuvo – czy to koniec „pirackich” gier?

denuvo

Po tym jak producenci FIFY 16 i Just Cause 3 potwierdzili skuteczność najnowszej wersji systemu zabezpieczeń Denuvo, wydawcy coraz częściej decydują się na jego stosowanie. Z ostatnich doniesień wynika, że w ten sposób przed piratami bronić będą się nadchodzące produkcje Ubisoftu – Tom Clancy’s The Division i Far Cry: Primal oraz pecetowa edycja ubiegłorocznego hitu Square Enix – Rise of the Tomb Raider.

Aktualnie oficjalne potwierdzenie jest tylko w kwestii Far Cry: Primal. Nikt by się nie zdziwił, gdyby plotki na temat The Division oraz Lary Croft się potwierdziły i gry zostałyby wsparte systemem Denuvo.

Skuteczność Denuvo jest porażająca!

Jak podaje grupa 3DM, FIFA 16 i Just Cause 3 wciąż bronią się przed crackerami i nawet najwięksi eksperci zaczynają się już poddawać.

Gdy Denuvo zaczynało się rozpowszechniać, a nastąpiło to w 2014 roku, crackerzy potrzebowali na złamanie systemu około dwóch tygodni. Najnowsza wersja jest jeszcze lepsza! I możliwe, że w przyszłości będzie nie do złamania: Przy obecnym tempie rozwoju technologii szyfrowania boimy się, że już za dwa lata na świecie może zabraknąć darmowych gier – mówi założycielka 3DM, określając mianem „darmowych” gry, które stają się takie dopiero po ingerencji crackerów, rzecz jasna.

Czym jednak tak naprawdę jest Denuvo? To oprogramowanie szyfrujące, które wprowadza dodatkową warstwę zabezpieczeń do innych, używanych już od lat narzędzi. Jego skuteczność pokazuje zaś, że jest to też tama, która zatrzyma nielegalny przepływ gier.

 

Wymagania sprzętowe The Division

Gameplay The Division

Trailer Far Cry Primal

Premiera i wymagania sprzętowe Rise of the Tomb Raider

 

Źródło, fot.: Denuvo

Podziel się ze znajomymi: