E3 2015: Konferencja Nintendo – zapis relacji. Nowa Zelda, Star Fox, nowe Mario

Była Bethesda, był Microsoft, było EA, był Ubisoft, było Sony – czas więc na Nintendo, czyli najdziwniejsze studio w branży. Będzie ciekawie. Zresztą już na wstępie jest. Od razu uprzedzam – gry Nintendo są dziwne, więc będę pisać równie dziwnie.

Link: http://e3.nintendo.com/

> Czytaj także: Przewodnik po E3, czyli co, gdzie i kiedy

Star Fox Zero

No, Star Fox. Mamy gameplay i wygląda świetnie. Zagrywałem się w to na Nintendo 64, a teraz prawdopodobnie otrzymam kolejny argument, by w końcu zakupić Wii U. Przypomina to troszkę to, co mieliśmy na Nintendo 64, więc jest dobrze. Łapcie krótki zwiastun. UPDATE – dostaliśmy później kolejny zwiastun. Wygląda brzydko, ale poza tym to prezentuje się interesująco.

Skylanders Superchargers

Wygląda na jakąś slashero-platformówkę, w której mamy Donkey Konga i Bowsera. Fajne? Zaraz podrzucę jakieś materiały.

The Legend of Zelda: Triforce Heroes

Chcielibyście pograć w Zeldę z kimś? Albo pograć po prostu w jakąś Zeldę na 3DS? Proszę bardzo! Miało nie być Zeldy na E3, ale mowa była o tej tworzonej specjalnie pod Wii U, która podbiła serca graczy na poprzednich targach. Teraz macie coś naprawdę ciekawego. Premiera pod koniec 2015 roku.

Hyrule Warriors Legends

Macie teraz nowe Hyrule Warriors. W grze pojawią się postacie z różnych odsłon serii Zelda. Więcej postaci niż w podstawowej wersji. Premiera na początku 2016 roku.

Metroid Prime Federation Forge

Tylko na 3DS. Nowy Metroid Prime. W sumie wiele się o grze nie dowiedzieliśmy, poza tym, że powstaje.

Fire Emblem Fates

Czyżby odpowiedź Nintendo na Final Fantasy? Gra zapowiada się interesująco. Typowo japońskie. Chyba tylko oni to zrozumieją, bo ja na pewno nie. Wygląda fajnie, ale naprawdę – nic z tego nie rozumiem. Coś ambitnego, to na pewno, ale co… Premiera w 2016 roku.

Xenoblade Chronicles X

Mamy zwiastun prezentujący Xenoblade Chronicles X. Klimatyczny. Premiera 4 grudnia.

Animal Crossing: Happy Home Designer

No, to mamy coś dla fanów casuolowych gierek. Chcecie stworzyć swój własny dom? Dzięki tej grze będziecie mogli!

Animal Crossing: Amiibo Festival

Jeśli jesteście jednym z dziesięciu posiadaczy konsol Nintendo w Polsce, a także jednym z dwóch, którzy posiadają figurki Amibo, to możecie kupić sobie Animal Crosing: Amibo Festival. Będziecie mogli je tam wykorzystać, by wpleść je do gry. Proszę bardzo – macie planszówkę.

Yoshi’s Wooly World

Mamy troszkę o nowym Yoshim. Nowy zwiastun, trochę opowiadania o grze. Mogę powiedzieć Wam tyle – jest przesłodka. Jeśli macie amibo np. Maria, będziecie mogli sobie zrobić Yoshi’ego w stylu Maria. Fajne.

Yo-Kai Watch

Walczymy potworkami z innymi potworkami przy użyciu naszego zegarka. Ładujemy go, klikając w niego. Dziwne. Premiera pod koniec roku.

Mario & Luigi Paper Jam

Mamy w końcu Mario. Tęskniliście za wąsatym mechanikiem? Oczywiście, że tak :). Gra wyjdzie na 3DS’a Skąd to Mario? Cóż, mamy 30-lecie serii :).

Mario Tennis Ultra Smmash

Pełno Mario. Teraz mamy tenis. Gra wyjdzie do końca roku na Wii U.

Super Mario Maker

Znowu Mario. Teraz będziemy mogli tworzyć własne poziomy, a jeśli mamy amibo z Mariem, będziemy mogli go wykorzystać w grze. Premiera 11 września.

Nintendo uraczyło nas kilkoma ciekawymi tytułami, ale trzeba przyznać, że nie ma tu żadnego opadu szczęki. Brakuje tu hitu takiego, jakim była np. Zelda w zeszłym roku. Nazbyt ciekawe to niestety nie było, muszę to przyznać.

Podziel się ze znajomymi: