E3 2015: Uncharted 4 zapowiada się fantastycznie

Na dzisiejszej konferencji Sony, która odbyła się o godzinie 3.00, swoje przysłowiowe „pięć minut” miało studio Naughty Dog, odpowiedzialne za serię gier Uncharted. Zaprezentowano gameplay, który wzbudził niemały zachwyt, jednak o tym za chwilkę.

Uncharted 4 1

Gry z serii Uncharted to jedne z niewielu, których gracze komputerowi zazdroszczą konsolowcom. Naughty Dog po raz kolejny chce pokazać, że choćby dla tego jednego tytułu warto zostawić na chwilę peceta na rzecz konsoli.
Gra Uncharted 4: A Thief’s End będzie oczywiście exclusivem przeznaczonym dla PlayStation 4. W porównaniu z poprzednią odsłoną doczekamy się ulepszonej mechaniki gry i walki, jeszcze piękniejszej grafiki, dodatkowych animacji postaci, większego świata i wiele więcej. Jest na co czekać, zdecydowanie.

Nathan Drake, główny bohater gry, po krótkim odpoczynku od pełnego niebezpieczeństw, szalonego trybu życia, wraca do akcji. O pomoc prosi go jego brat – Sam, który, jak nie trudno się domyślić, znajduje się w poważnych tarapatach. Jedyną drogą, by się z nich wydostać, jest odnalezienie skarbu kapitana Henry’ego Avery.
Poszukiwania nie będą łatwe, przez co zwiedzimy wiele zakątków Ziemi – dzikie dżungle, zaludnione miasta i ośnieżone szczyty gór. Nudzić się nie będziemy. Przejdźmy do wspomnianego gameplaya.

Już na samym początku możemy zwrócić uwagę na dbałość o niuanse, takie jak wypowiedzenie magicznego słowa „przepraszam”, gdy Nathan delikatnie odpycha czy przestawia ludzi w tłumie. Jazda samochodem nie tylko umożliwia szybkie przemieszczanie się, ale też destrukcję otoczenia. Zniszczeniom ulegają rusztowania, stoliki i krzesła, krzaki, płoty i znacznie więcej. Więcej niż to, do czego nas przyzwyczajono. Widać, że ktoś popracował nad fizyką i zachowaniem się pojazdu. Efekty dźwiękowe również są na wysokim poziomie. A grafika? Jest co najmniej dobrze. Dynamiczne cienie, wiele efektów cząsteczkowych, piękna woda, realistyczne promienie słoneczne.

Gra już teraz może się bardzo podobać. Premiera w przyszłym roku, kiedy dokładnie – nie wiadomo.

 

Źródło, fot.: WCCFtech

Podziel się ze znajomymi: