E3 2015: Xbox One otrzyma wsteczną kompatybilność

Prosto z konferencji Microsoftu z E3 2015 przynosimy dobre wieści dla osób, które chciałyby ograć starsze tytuły na Xbox One – konsola ta otrzyma wsteczną kompatybilność, co pozwoli grać w gry wydane na Xbox 360.

> Czytaj także: Konferencja Microsoftu – relacja na żywo

Jak to będzie działać? To proste. Wkładamy do napędu płytę z grą, a konsola sama pobierze nam grę na nasz dysk. Jeśli grę mamy na swoim koncie Xbox Live na X360, to automatycznie doda ją do naszej biblioteki na XO. Jeśli natomiast nie macie gry, to po prostu będziecie mogli ją kupić z Xbox Live, które jest wymagane, aby z tej kompatybilności korzystać.

Beta testerzy Microsoftu korzystać z tej opcji będą mogli już teraz, natomiast dla wszystkich posiadaczy XO opcja ta udostępniona zostanie w trakcie wakacji. Wszystko oczywiście będzie za darmo. Obecnie wspierane będzie około 100 gier*, jednak w przyszłości możemy się spodziewać rozszerzenia tej listy. Podczas gry będziemy mogli korzystać z funkcji Xbox One, takich jak: streamowanie rozgrywki, robienie screenshootów, nagrywanie rozgrywki czy korzystanie z funkcji głosowych. Przykład macie w podanym wcześniej pokazie z E3.

> Czytaj także: Przewodnik po E3 2015, czyli co, gdzie i kiedy

* Tak miało być zgodnie z zapowiedzią, ale według szefostwa Xboxa dostępne na starcie będzie tylko 18 tytułów. Jak będzie, to zobaczymy.

 

Źródło: E3

Podziel się ze znajomymi: