Electronic Arts opuszcza targi E3

Ostatnio popularnym staje się trend tworzenia własnych imprez, na których wydawcy informują o swoich nowościach. Blizzard ma swój BlizzCon, Bethesda – QuakeCon, a Sony – PlayStation Experience. EA postanowiło, że też tak chce i stworzy EA Play.

EA Play

Co ciekawe, impreza ta rozłożona zostanie na dwie części – londyńską, która odbędzie się 12 czerwca, oraz tę w Los Angeles, w dniach 12–14 czerwca i poprzedzi targi E3, które odbędą się w dniach 14–16 czerwca. Transmisja z konferencji będzie prezentowana na oficjalnej stronie wydarzenia, natomiast osoby, które odwiedzą panel „Elektroników” będą mogły zagrać w dema gier, wziąć udział w zawodach i innych zabawach.
EA Play 3Ciekawym jest, jak sobie poradzą „Elektronicy” na tym wydarzeniu. Poza Mass Effect: Andromeda, Battlefieldem 5  i tytułami sportowymi, nie mamy pojęcia, jakie gry mieliby tam pokazać. Można przewidywać pojawienie się nowego Need for Speeda, ale czy to wszystko wystarczy, by dać graczom zabawę na całe, trzydniowe targi? Ale kto wie, może szykowane są jakieś „bomby” w postaci chociażby nowych Gwiezdnych Wojen? O ile o oglądalność konferencji będą mogli być spokojni, o tyle już sama frekwencja może być niższa, tym bardziej że przecież kilka kilometrów od nich odbędą się targi E3 Expo 2016.

 

Źródło, fot.: EA 

Podziel się ze znajomymi: