Facebook Messenger udostępnia wideorozmowy z prawie każdym na świecie

Po wprowadzeniu dedykowanej aplikacji Messenger dla komputerów stacjonarnych, Facebook stopniowo stara się ulepszać swój komunikator. Wprowadzano do niego obsługę wideorozmów, która niestety była dostępna tylko na wybranych rynkach.

Facebook-Messenger

Sytuacja ta oficjalnie uległa zmianie. Za pośrednictwem posta zamieszczonego przez Davida Marcusa, dowiadujemy się, że możliwość prowadzenia rozmów wideo jest dostępna ogólnoświatowo.

Facebookowa aplikacja do rozmów posiada na chwilę obecną ponad 600 miliomów aktywnych użytkowników. Od teraz (po zaktualizowaniu programu do najnowszej wersji) podczas konwersacji z naszymi znajomymi lub rodziną, ikonka wideo chatu pojawi się w prawym górnym rogu. Należy zaznaczyć, iż wprowadzenie dodatkowej usługi zaczęło się już w kwietniu, wtedy to z dobrodziejstwa rozmów „twarzą w twarz” mogło skorzystać pierwszych 18 krajów: Belgia, Kanada, Chorwacja, Dania, Francja, Grecja, Irlandia, Laos, Litwa, Meksyk, Nigeria, Norwegia, Oman, Polska , Portugalia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone oraz Urugwaj.messenger-video-call-628x640Wraz z najnowszą wersją Messengera oraz poszerzeniem listy obsługiwanych krajów, aplikacja staje się realnym zagrożeniem dla takich produktów jak chociażby Skype, FaceTime czy Hangoutach.

Komunikator od społecznościowego giganta ma duże szansę na sukces przez ogromną rzeszę użytkowników i fakt, że ekipa za niego odpowiedzialna naprawdę ciężko pracuję nad jego nowymi funkcjami. To czy jednak stanie się on wyborem numer jeden zweryfikuje już rynek.

 

Źródło, fot.: ubergizmosocialtalent

Podziel się ze znajomymi: