Facebook przekonuje niektórych pracowników do przesiadki z iOS na Androida

Na ostatniej konferencji prasowej Facebooka jeden z detektorów, Chris Cox, poinformował opinię publiczną, że nosi się z zamiarem „żarliwego nakłaniania” niektórych pracowników do „przesiadki” ze swoich iPhone’ów na rzecz urządzeń z Androidem. Według niego taka decyzja ma pomóc w zaistnieniu specyficznej empatii pomiędzy osobami, które faktycznie tworzą portal, a tymi, które korzystają z niego na co dzień.

chriscoxfb

Wypowiedź z konferencji brzmi następująco:

Nakłaniam moich pracowników do przesiadki na Androida ponieważ zdecydowana większość z nich korzysta z urządzeń od Apple’a. Dzięki tej zamianie będą oni mogli spojrzeć na aplikacje z innej perspektywy i szybciej raportować błędy i wprowadzać niezbędne zmiany.

Takie posunięcie może wydawać się niektórym bez sensu, gdyż każdy ma prawo swobodnego wyboru urządzenia, z którego chce korzystać, aczkolwiek sytuacja zmienia się trochę, gdy spojrzymy na liczby i zestawienia. Nie podlega żadnej wątpliwości, że urządzenia z logo nadgryzionego jabłka cieszą się ogromną popularnością, jednak ze względu na swoją cenę tylko niewielka cześć użytkowników Facebooka może sobie na nie pozwolić. Według raportu firm IDC aż 82,8% ruchu pochodzącego ze smartfonów społecznościowy gigant zawdzięcza własnie Androidowi. Trend ten doskonale widoczny jest na rynkach dopiero się rozwijających, a to na nich ostatnimi czasy najbardziej skupia się Facebook.

 

Źródło, fot.: independent.co.ukjcsocialmarketing.com

Podziel się ze znajomymi: