Fractal Design Define Nano S – mniejszy odpowiednik Define S

fractal-design-nano-s-5

Fractal Design Define S to budowa bez wątpienia warta uwagi, która zyskała sporą rzeszę fanów, zarówno pośród zwolenników chłodzenia cieczą i moderów, ale też wśród zwykłych odbiorców. Wszystko to za sprawą „otwartej” konstrukcji wewnętrznej, która daje spore pole do popisu, ale także zapewnia odpowiednią, niczym niezaburzoną wentylację.

fractal-design-nano-s-1

Do oferty szwedzkiej firmy trafił właśnie miniaturowy odpowiednik nazwany Define Nano S. Nowa konstrukcja jest kompatybilna z płytami głównymi w formacie ITX, standardowo dla tego typu obudów przewidziano dwa sloty na karty rozszerzeń np. na dwuslotową kartę graficzną. Fractal udostępnił miejsce dla dwóch dysków SSD oraz dwóch HDD, ewentualnie możemy przearanżować miejsce i zamontować cztery dyski SSD.

fractal-design-nano-s-2

Mimo tak kompaktowych wymiarów we wnętrzu Define Nano S zmieścimy aż sześć wentylatorów, z czego dwa są w zestawie – jeden 140 mm na froncie oraz jeden 120 mm z tyłu. Ze względu na całkiem sporą baterię możliwych do zamontowania śmigieł nie zapomniano o dołączeniu stosownych filtrów przeciwkurzowych na froncie i dole obudowy, na górze słynne już rozwiązanie Fractal Design tak zwane ModuVenty.

fractal-design-nano-s-3

Na podzespoły również nie powinno zabraknąć nam miejsca. Na cooler CPU przewidziano bowiem 162 mm, zaś na kartę graficzną, aż 315 mm. Na dole zamontujecie zasilacz ATX o długości do 162 mm. Idąc w ślady większego brata, Define Nano S stwarza spore możliwości pod stworzenie customowego układu chłodzenia cieczą. Na górze obudowy zamontujemy chłodnicę do 240 mm, na froncie zaś zmieści się chłodnica o rozmiarze do 280 mm, nie zapomniano także o stosownym dedykowanym miejscu na pompę oraz rezerwuar.

Galeria:

Przedni panel Fractal Design skrywa także panel input/output, gdzie do dyspozycji mamy 2x USB 3.0, wyjście na słuchawki i mikrofon, diody sygnalizujące pracę komputera i dysku, a także przycisk power i reset.

Obudowa dostępna jest na razie tylko w kolorze czarnym, w dwóch wersjach: jedna z panelem bocznym z oknem plexi w cenie 74,99 euro, druga z panelem pełnym za 69,99 euro.

 

Źródło, fot.: fractal-design

Podziel się ze znajomymi: