Galaxy Note 6 nadchodzi – potężna specyfikacja dostrzeżona w mobilnym CPU-Z

samsung-galaxy-note-5-the-predecessor-of-samsung-galaxy-note-6

Jesteśmy już miesiąc po premierze flagowych modeli Samsunga z linii Galaxy S, a chodzi oczywiście o model S7 oraz S7 Edge, niemniej jednak, jak większość z was powoli się domyśla, nadchodzi moment, kiedy producent powinien zaprezentować jeszcze jedno „dziecko” o topowej specyfikacji.

Mowa oczywiście o Galaxy Note 6. Seria Note została naprawdę dobrze przyjęta niemal na całym świecie i ma swoich zagorzałych zwolenników, również w Europie, ci jednak bardzo ubolewali nad faktem, że Note 5 nie zawitał na Stary Kontynent. Co prawda data premiery Note 6 jest cały czas owiana tajemnicą, ale w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat domniemanej specyfikacji.

n6-a

Dzięki mobilnej wersji aplikacji CPU-Z poznaliśmy szczegóły dotyczące „wnętrzności” Note’a 6, a te przedstawiają się co najmniej imponująco. Sercem urządzenia ma być procesor Samsung Exynos 8890, który do swojej dyspozycji ma aż 6 GB pamięci RAM. Wyświetlacz ma mieć przekątną 5,77 cala o rozdzielczości 1440 × 2560 px, co przekłada się na zagęszczenie pikseli na poziomie 480 ppi. Bateria zasilająca nowego Note’a ma posiadać pojemność 3700 mAh. Bardzo ciekawą informacją jest także fakt, że podobnie jak w Galaxy S7 nowy Galaxy Note ma posiadać obudowę odporną na wodę zgodną ze standardem IP68.

Cóż, na to, czy specyfikacja ta się potwierdzi, przyjdzie nam poczekać do oficjalnej zapowiedzi Galaxy Note 6.

 

Źródło, fot.: phonearena

Podziel się ze znajomymi: