Galaxy S8 poczerwieniał z radości – nowy problem Samsunga

Premiera Samsunga Galaxy S8 to najważniejsze wydarzenie dla Koreańczyków w tym roku. Po wybuchowym Galaxy Note 7 muszą odrobić straty w zaufaniu oraz przychodach.

Galaxy S8 poczerwieniał z radości - nowy problem Samsunga

Niestety Galaxy S8 nie jest bez wad. Niedługo po premierze użytkownicy z Korei Południowej zaczęli zgłaszać problemy z zabarwieniem ekranu na czerwono. Niedługo później na XDA Developers ludzie z innych części świata zaczęli zgłaszać problemy ze swoimi S8.

Galaxy S8 poczerwieniał z radości - nowy problem Samsunga

Samsung zasugerował, że problem ten nie istnieje i wystarczy zmienić kalibrację barw w ustawieniach lecz koreańska gazeta The Investor niedługo później opublikowała informacje otrzymane od ekspertów, którzy twierdzą, że problem ten leży po stronie wyświetlacza, a nie oprogramowania.

Jakikolwiek nie byłby powód tego zaczerwienienia, Samsung zabrał się do pracy i zamierza wkrótce wypuścić aktualizację mającą wyeliminować ten problem. Według The Korea Herald miało by to oznaczać poszerzenie palety barw tak, aby użytkownicy mogli obniżyć barwę czerwoną jeszcze mocniej. Nie brzmi to zbyt dobrze i nie naprawia problemu, ale koniec końców problem ten „zniknie” i dla zwykłego użytkownika nie będzie różnicy.

Galaxy S8 poczerwieniał z radości - nowy problem Samsunga

Ponadto The Korea Herald rozmawiało z profesorem z Narodowego Uniwersytetu Seulskiego, który twierdzi, że problem ten nie jest powiązany z ekranem, inni natomiast się nie zgadzają. Zmiana balansu kolorów podobno w żadnym stopniu nie pomaga oraz według The Investor, który cytuje „pracownika linii produkcyjnej” naprawienie tego problemu poprzez oprogramowanie jest niemalże niemożliwe.

The Investor otrzymało również informacje, że zmiana w oprogramowaniu da radę jedynie poprawić balans barw na tyle, aby zadowolić większość użytkowników.

Galaxy S8 poczerwieniał z radości - nowy problem Samsunga

Jeżeli okaże się, że Samsung nie jest w stanie udobruchać użytkowników poprzez aktualizacje, będzie to kolejny cios w firmę, która jeszcze niedawno tłumaczyła się z niebezpiecznej porażki Note 7 i zapowiadała ogromne nakłady na quality assurance.

 

Miejmy nadzieję, że modele S8 i S8+ sprzedawane w Polsce nie będą cierpiały na tą bolączkę i użytkownicy będą mogli się cieszyć swoimi smartfonami.

 

Źródło, fot: Android Authority, XDA Developers Forum,  Android Central

 

Podziel się ze znajomymi: