Gamingowy potwór od MSI, czyli GT80 SLI Titan już dostępny w Polsce

Firma MSI zaprezentowała na targach CES 2015 niezwykły projekt laptopa, który to ma być bezkompromisowym urządzeniem o potwornej wydajności, mowa tutaj o modelu GT80 SLI Titan. Laptop ten debiutuję właśnie w sprzedaży na Polskim rynku. Zapytacie zapewne, co jest niezwykłego w tym produkcie? Otóż mamy dostępnych wiele modeli laptopów przeznaczonych dla graczy o przeróżnych parametrach, wydajności czy designie. Ale uwierzcie mi, GT80 SLI Titan zdecydowanie się odróżnia od całej reszty.

Jak widzicie na powyższej galerii, na pierwszy rzut oka notebook wyróżnia się gabarytami i klawiaturą. Tak, mamy tutaj do czynienia z mechaniczną konstrukcją! Została ona zaprojektowana przez uznanego producenta peryferiów dla graczy, firmę SteelSeries. Wyposażona jest ona w przełącznik Cherry MX Brown i takie rozwiązanie spowodowało przesunięcie touchpada w prawą stronę, i obrócenie go o 90 stopni. Warto dodać, że po wciśnięciu klawisza Num Lock, „gładzik” zmienia się w klawiatruę numeryczną. Obraz prezentowany jest na 18-calowym ekranie wykonanym w technologii PLS o rozdzielczości FullHD. GT80 posiada również bardzo rozbudowany zestaw wejść/wyjść. Mamy dostępnych 5 portów USB 3.0, port HDMI, dwa porty DisplayPort, czytnik kart pamięci, wejścia audio oraz nagrywarkę Blu-ray. Za łączność odpowiada karta sieciowa Wi-Fi w standardzie 802.11ac oraz przewodowy układ Killer Network.

Przejdźmy teraz do meritum, czyli tego co nam to monstrum oferuje wewnątrz. Sercem komputera jest czterordzeniowy procesor Core i7-4980HQ współpracujący z 32 GB pamięci RAM, zaś za generowanie obrazu odpowiedzialne są aż dwie karty graficzne Nvidia GeForce GTX 980M połączone w SLI. MSI postarało się również, aby miejsca na dane nam nie zabrakło, mamy bowiem dostępne aż 4 dyski SSD o pojemności 256 GB każdy, połączone w macierz Super RAID 3, co łącznie daje pojemność 1 TB. Gdyby komuś było za mało, mamy zamontowany również mechaniczny nośnik o takiej samej pojemności. Musicie więc przyznać, że specyfikacja robi naprawdę dobre wrażenie.

Na tym jednak nie koniec, bowiem producent zastosował jeszcze jedno niezwykle i ciekawe rozwiązanie. Nad klawiaturą mam jednolity panel aluminium, który możemy łatwo zdemontować, a wtedy naszym oczom ukaże się niezwykle łatwy dostęp do najważniejszych komponentów, takich jak dyski, pamięci RAM oraz, co raczej niespotykane, do obydwu kart graficznych.
Wszystko to dlatego, że Tajwańczycy postanowili uruchomić specjalny program do potencjalnych nabywców Titana. Mogą oni w przyszłości wymienić moduły graficzne na wydajniejsze, ponieważ wykonane są one w formie kart rozszerzeń MXM.

Niestety, ale musimy wspomnieć o cenie laptopa MSI GT80 SLI Titan, a ta do najniższych nie należy, czego można się spodziewać po takim sprzęcie. Maksymalna konfiguracja to wydatek bagatela 21 000 złotych… Mniej zapłacimy za wersję z jednym GTX’em 980M, 16 GB RAM oraz dwoma dyskami SDD. Mniej, czyli 16 000 złotych. Nie pomyliłem się o jedno zero, jacyś chętni?

 

Źródło, fot.: MSI

Podziel się ze znajomymi: