GeForce Titan II w drodze ?

W internecie zawrzało od zdjęć tajemniczej karty z procesorem graficznym o nazwie kodowej GM200.  Nvidia znana jest z tego, że lubi wykorzystywać te same płytki drukowane zarówno dla kart z serii profesjonalnej Quadro, jak i najwyższych modeli przeznaczonych dla „normalnego” konsumenta, czyli GeForce.
Czyżby zatem szykowała nam się premiera następcy poprzedniego Titana – „Titan II”?

Skąd te przypuszczenia?
Otóż na zdjęciach widoczne są 24 kości pamięci marki Hynix o oznaczeniu H5GQ4H24MFR razem dających pojemność aż 12 GB! Oznaczenia te pokrywają się z odczytami jakie zwraca program GPU-Z dla układu Quadro M6000. Możliwe jest, że będziemy mieć do czynienia z GeForce’em o w pełni odblokowanym potencjale, na który składają się aż 3072 rdzenie CUDA.
Fotografie ujawniają też rozkład portów na tylnym śledziu (prawdopodobnie cześć zawierająca DVI została ucięta), powinien on być podobny do tego znanego z GTX’a 980. Pamiętać należy, że zarówno port DisplayPort, jak i HDMI będą w standardzie 2.0.
Internauci spekulują, jakoby premiera nowego modelu miała mieć miejsce w ciągu najbliższych miesięcy, a to z powodu takiego, że poprzednie wersje Titan oraz Titan Black ujrzały światło dzienne w lutym.

 

Źródło, fot.: videocardz.com

Podziel się ze znajomymi: