Giętkie smartfony od Samsunga

Wielu producentów na rynku ma w swojej ofercie wytrzymałe inteligentne telefony dla osób aktywnych, między innymi firma Samsung i jej seria Active.

Samsung-elastyczny-ekranKoreańczycy posiadają kilka “ekstremalnych” modeli, z których, np. Galaxy S5 Active został wyposażony nawet w specjalną ramkę wzmacniającą, która chroni go przed uderzeniami i wstrząsami. W dniu wczorajszym pisaliśmy również o zapowiedzi nowego modelu, z którym polecamy się zapoznać osobom zainteresowanym tego typu urządzeniami.

Dzisiaj w sieci pojawiły się ciekawe doniesienia na temat kolejnych planów Samsunga na urozmaicenie serii dla aktywnych. Na czy ma ono polegać? Otóż korporacja uzyskała patent na zastosowanie elastycznego ekranu w przyszłych modelach.

samsung-elastyczny-ekran-patent

Jak widać na załączonym zdjęciu, urządzenie ma posiadać swego rodzaju wzmocnienie na krawędziach bocznych. Wywnioskować z tego można również, że cały produkt może być “giętki”. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż telefon będzie mógł być zaczepiony do ubrania bez wykorzystania jakiejkolwiek dedykowanej opaski czy obudowy, co więcej istnieją przesłanki, że telefon będzie można nawet zawinąć wokół ręki.

Czy patent zostanie wykorzystany w praktyce, tego nie wiem, ale biorąc pod uwagę, że firma ma już w swojej ofercie parę modeli z zakrzywionymi ekranami, być może w przyszłości ujrzymy bardzo ciekawe urządzenie wykorzystujące opatentowaną właśnie technologię.

 

Źródło: ubergizmo
Fot.: ubergizmocdn.ndtv

Podziel się ze znajomymi: