Grand Theft Auto Liberty City Stories trafiło do AppStore

Wesołych świąt chciało by się rzec! Rockstar powoli przyzwyczaja nas do tego, że co roku szykuje dla nas jakieś prezenty. I o ile w zeszłym się nie postarał i wypuścił kiepskiej jakości wersję Grand Theft Auto: San Andreas na Xboxa 360, tak wcześniej był w świetnej formie i co roku wypuszczał na telefony odświeżone kolejnych odsłon serii GTA, co zaskutkowało premierą GTA 3, GTA Vice City i GTA San Andreas. Kwestią czasu było więc pojawienie się kolejnych odsłon, a skoro GTA IV posiada znacznie wyższe wymagania sprzętowe, to trzeba było zabrać się za coś innego. Wybór padł na Liberty City Stories z 2005 r., pełniącego rolę prequela GTA 3, wydanego wcześniej na PSP i PS2. Tytuł trafił też na PlayStation 3 w odświeżonej formie.

W grze wcielamy się w Toniego Ciprianiego, który po wielu latach wraca do Liberty City. Jesteśmy wiernym członkiem mafijnej rodziny Leone. W mieście toczy się walka o kontrolę, czego efektem są liczne wojny i szerząca się korupcja. Formuła gry jest przystosowana pod urządzenia mobilne, ponieważ był to tytuł pierwotnie tworzony z myślą o konsoli PlayStation Portable.

lcs2

Gra kosztuje 6,99 Euro (ok. 30 zł) i dostępna jest z poziomu sklepu AppStore. Nie znamy daty premiery na urządzenia oparte o system Android, lecz ta ma nastąpić w najbliższym czasie. Odświeżona wersja oferuje lepsze tekstury, wydłużony zakres rysowania, a także nowe oświetlenie i cienie. Grę można będzie uruchomić w 60 klatkach na sekundę na iPhone 6s, iPhone 6s Plus i iPad Pro.

 

Źródło, fot.: Rockstar Games

Podziel się ze znajomymi: