H7 Quad Lumi – połączone siły Cryorig oraz NZXT

Cryorig oraz NZXT zaprezentowali podczas targów Computex 2016 najnowsze dzieło swojej współpracy, czyli chłodzenie procesora H7 Quad Lumi Jest to pierwsze na świecie chłodzenie z podświetleniem RGB kontrolowanym z poziomu programu.

H7_quadL_001
H7 Quad Lumi to konstrukcja oparta na Cryorig H7, ale z kilkoma zmianami. Odświeżenia doczekał się wentylator, który teraz jest cichszy oraz posiada podświetlenie RGB. Ponadto dodano jeszcze jedną sześciomilimetrową rurkę cieplną odpowiadającą za jeszcze lepsze rozprowadzanie ciepła.
Obie firmy jednak najbardziej skupiają się na możliwościach sterowania wentylatorem oraz na jego podświetleniu.

NZXT zajęło się obsługą, dzięki czemu całość sterowana jest przez oprogramowanie CAM, w którym można wybrać kolor podświetlenia (dzięki rozdzieleniu górnej i dolnej diody można osobno zarządzać kolorami oraz efektami), ale również można ustawić prędkość wentylatora, sprawdzić temperaturę procesora czy nawet stworzyć kilka różnych profili podświetlenia oraz RPM.
H7_quadL_003
H7 Quad Lumi dzięki dodatkowej rurce cieplnej obsługuje teraz procesory z TDP +150 W. Zadbano również o wygodny system montażu, jak i o kompatybilność ze wszystkimi najnowszymi podstawkami od Intela oraz AMD. Nie zabrakło również wydajnego wentylatora, który bez problemu utrzyma odpowiednie temperatury, zachowując bardzo dobrą kulturę pracy.

NZXT oraz Cryorig wprowadzą produkt na rynek w wakacje, cena jest jeszcze nieznana.

 

Źródło, fot.: Cryorig

Podziel się ze znajomymi: