Halloweenowa aktualizacja GTA V – nowy tryb gry rodem z filmów slasher

Rockstar odpalił swoją zapowiadaną Halloweenową niespodziankę dla graczy GTA Online. Upadate dodaje bardzo wiele mniejszych nowości, takich jak maski, malowanie twarzy czy pojazdy, ale również jedną większą rzecz – całkiem nowy tryb zabawy.

Twórcy przygotowali cały zestaw rekwizytów, które pozwolą każdemu z graczy poczuć ducha nadchodzącego święta. Poczynając od możliwości zajęcia miejsca za kierownicą potężnego Lurcher Hearse’a lub Franken Stage’a, przez pomalowanie twarzy na jeden z trzydziestu nowych sposobów, oraz założenie strasznej maski, na wyborze jednej z dwudziestu nowych, upiornych figurek machających głową na naszej desce rozdzielczej kończąc. Tak wyposażeni możemy śmiało iść się ścigać, dokonać napadu z bronią, przejechać po kimś czy robić inne psikusy.

GTAHalloween

 

To wszystko to jednak tylko przedsmak. Głównym punktem programu jest Slasher, przygotowana specjalnie na październikową okazję konkurencja. W grze może brać udział jednocześnie ośmiu graczy. Jedna, losowo wybrana osoba zostaje tytułowym Slasherem wyposażonym w shotgun’a, podczas gdy pozostałe siedem osób wyposażone tylko w latarki staje się ofiarą, musi uciekać i chować się w ciemnościach, a każde użycie światła oznacza nie tylko to, że zobaczymy co znajduje się przed nami, ale również zobaczy nas łowca. Brzmi jak dobra zabawa? To jeszcze nie koniec. Jeśli uda nam się przeżyć trzy minuty jako zwierzyna, również otrzymujemy broń. Wtedy jest to już prosta droga, by zamiast uciekać, zacząć polowanie.

Halloweenowa niespodzianka rozpoczyna się dzisiaj i trwać będzie do 16 listopada, jednak – według zapewnień twórców – wszystko, co zdobędziemy podczas trwania wydarzenia, zostanie na naszym koncie nawet po jego zakończeniu.

 

Źródło, fot.: rockstar

 

 

Podziel się ze znajomymi: