Hologramy w twoim domu

Hologramy są nieodłącznym elementem kina, gier, czy książek science fiction. Wraz z rozwojem technologii pojawiały się wzmianki o projektach pozwalających na ich użycie. Dziś można je spotkać w studiach telewizyjnych czy na koncertach, jednak dla przeciętnego człowieka zawsze wydawały one się nieosiągalne. Czyżby?

Firma HoloVit chwali się projektem mającym pozwalać na tworzenie i używanie hologramów w domowym zaciszu. Rozpoczęła nawet kampanię na Indiegogo – właśnie tam można wesprzeć projekt finansowo.

Głównym urządzeniem pozwalającym ma zabawę z hologramami ma być oczywiście ekran. Kompania zamierza wypuścić go w trzech rozmiarach – dla telefonów i tabletów, laptopów oraz telewizorów. Ekrany mają pozwolić na oglądanie filmów w internecie w postaci pokazów hologramowych. Oprócz tego ma powstać także sprzęt do nagrywania swoich własnych hologramów.

Właściciel firmy Jeff Deleon nie ujawnił szczegółów dotyczących działania sprzętu. Domysły można wysnuwać z poniższych filmów pokazowych:

Firma nie poprzestaje na filmikach internetowych, ale tworzy też hologramową grę wideo. Wszystko to zmienia postrzeganie rozrywki, a świat science fiction staje się coraz bardziej realny.

Źródło: Indiegogo

Podziel się ze znajomymi: