HTC One M8 – pierwszy telefon z Windows 10 Mobile niebędący Lumią

Wczoraj, dokładnie 14 maja, Microsoft wydał kolejną kompilację Windowsa 10 dla urządzeń mobilnych, która wprowadza zarówno nowe ciekawe cechy, jak i eliminuje znane błędy swoich poprzedniczek.htc-windows-10-phone_story

Zgodnie z obietnicami giganta z Redmond, nowa wersja systemu jest pierwszą, która oficjalnie wspiera takie modele jak Lumia 930, Lumia Icon oraz Lumia 640 XL, w których występował błąd skalowalności interfejsu na ich ekranach. Kompilacja przywróciła także wsparcie dla „640-tki”, która miała problem z powrotem z próbnej, dziesiątej wersji do poprzedniej – 8.1.

Wraz z nową kompilacją, oficjalne wsparcie uzyskał pierwszy telefon niebędący Lumią, a mianowicie HTC One M8. Jest w tym jednak pewien haczyk, gdyż nie na każdym M8 będziemy w stanie uruchomić build 10080. Jak tłumaczy Microsoft, jeśli nasz telefon pochodzi z sieci Verizon, a jego system jest w wersji 8.10.15143.154, nie będzie możliwości uruchomienia Windows 10. Sama firma dodaje jednak, że trwają już prace nad supportem i tej wersji.

 

Źródło, fot: Neowin

Podziel się ze znajomymi: