HTC ONE X9 – czyli kolejne koło ratunkowe firmy

HTC tonie i to nie podlega wątpliwości. Wyniki finansowe mówią same za siebie i mimo premier kolejnych urządzeń mobilnych, które mają zmienić ten stan rzeczy, cyferki w tabelkach wcale nie zmieniają się na lepsze. Czyżby producent po ostatniej premierze kolejnego „wybawcy” w postaci modelu A9 wyciągnął wnioski i chciał wykonać naprawdę mocny cios?

HTC ONE X9 - przeciek

HTC ONE X9 – przeciek

Wszystko na to wskazuje. Otóż w sieci pojawiły się przecieki na temat kolejnego smartphone’a Tajwańczyków. Nowy produkt miałby przyjąć nazwę ONE X9 (czyżby sukcesor świetnego ONE X?) i posiadać potężną specyfikację. Wedle informacji obraz wyświetli ekran Quad HD (1440 x 2560 px) o przekątnej przynajmniej 5 cali, sercem urządzenia stać się ma Qualcomm Snapdragon 820 lub dziesięciordzeniowy MediaTek Helio X20. Ponadto CPU do swojej dyspozycji otrzymać ma 4 GB RAM, aparat znajdujący się froncie to podobno 4 MP wykonane w technologii UltraPixel, tylny zaś pochwalić się może rozdzielczością aż 23 MP.  Na ilość pamięci wbudowanej na dane także nie powinniśmy narzekać, dostępne będą prawdopodobnie dwie opcje 64 oraz 128 GB i, co ważne, z opcją jej rozszerzenia. Nad odpowiednio długim czasem pracy na baterii tego potwora czuwać będzie bateria o pojemności 3500 mAh.

Niestety nie jesteśmy w stanie potwierdzić tych bardzo ciekawych informacji, co nie zmienia jednak faktu, że ONE X9 może ujrzeć światło dzienne, a jeśli tak się stanie to zapowiada nam się niezwykle ciekawe urządzenie. Tymczasem w myśl powiedzenia „pożyjemy, zobaczymy” musimy uzbroić się w cierpliwość.

 

Źródło, fot.: phonearena

Podziel się ze znajomymi: