Intel Kaby Lake – nowe informacje na temat obsługiwanych technologii

Intel_Kaby-Lake_Apollo-Lake_processors_Computex-2016 (1)

Według najnowszych doniesień,nowe procesory Intel Kaby Lake doczekają się znaczącego upgrade’u jeśli chodzi o zintegrowane w nich GPU, które to wspierać mają takie technologie jak HDR (High Dynamic Range) oraz kodeki VP-8, VP-9 HEVC ośmiobitowe i HEVC 10-bitowe.

W praktyce zmiany takie oznaczają, że nowe procesory sprzętowo poradzą sobie z odtwarzaniem materiałów w bardzo wysokich rozdzielczościach bez udziału jakiegokolwiek zewnętrznego softu wspomagającego ten proces.

Warto też pamiętać, że CPU mają być zgodnie ze standardem Rec. 2020 oraz w pełni wspierać HDCP 2.2. Zgodnie z dalszymi informacjami grafika zintegrowana w Kaby Lake ma pozwolić nam na odtwarzanie obrazu nawet na trzech monitorach 4K w 60 Hz lub jednym 5K w 30 Hz. Pamiętajmy jednak, że mimo to dla płynnej rozgrywki w grach przy zachowaniu wysokiej szczegółowości nadal potrzebna będzie dedykowana karta graficzna. 🙂 Procesory Intela 7 generacji powinny również uszczęśliwić osoby, które rozważają w przyszłości zakup laptopa z tymi właśnie konstrukcjami, ponieważ będą one mogły się cieszyć płynnym odtwarzaniem materiałów 4K na swoich urządzeniach np. z serwisu Netflix.

Procesory Intel Kaby Lake zadebiutują prawdopodobnie pod koniec tego roku.

 

Źródło, fot.: techfrag

Podziel się ze znajomymi: