Kamera sportowa 4K od Kruger&Matz

Polski producent sprzętu elektronicznego wkracza ze swoim nowym produktem na rynek kamer sportowych.
KM 198, bo tak nazywa się kamera, wydaje się być tańszą konkurencją dla GoPro, które praktycznie zmonopolizowało ten segment rynku.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, producent zapewnia nam obiektyw o kącie widzenia 170°, sensor Sony IMX078, 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K, dwucalowy ekran IPS o rozdzielczości 320 × 240 px oraz kontrolny ekran OLED z przodu urządzenia. Do komunikacji z innymi urządzeniami dostępne są porty Micro USB oraz HDMI, a także slot kart microSD obsługujący karty pamięci do 32 GB. Nie zabrakło także modułu Wi-Fi, dzięki któremu możemy połączyć naszą kamerę ze smartfonem lub tabletem, oraz śledzić obraz z kamery przy użyciu aplikacji EZ iCam.

Oczywiście nie trzeba chyba wspominać o tym, że kamera dzięki specjalnej obudowie jest odporna na upadki i uderzenia oraz jest wodoszczelna do głębokości 30 m.

Przyszedł i czas na najważniejszą dla wielu kwestię – cenę. Trzeba przyznać, że jak na swoje parametry kamera jest po prostu tania. W sklepie producenta przyjdzie nam zapłacić za nią 599 zł. Czyli grosze w porównaniu z flagowym modelem GoPro. Czy kamera sprosta wyzwaniu i będzie godną konkurencją dla amerykańskiego producenta? Czas pokaże.

 

Źródło: Kruger&Matz

Podziel się ze znajomymi: