Kolejna wersja czarno-białej płyty głównej od MSI – model Z170A Krait Gaming

To nie pierwsza płyta główna MSI z serii Krait i zapewne nie ostatnia, lecz naszym zdaniem na pewno najbardziej efektowna i najlepiej wyposażona.

Na początek przypomnijmy co wyróżnia serię Krait od konkurencji, to zdecydowanie design i czarno-biała kolorystyka. Poprzednia generacja oparta na chipsecie Z97 odniosła nie mały sukces, zwłaszcza wśród estetów oraz fanów „moddingu” komputerowego. Nic dziwnego, gdyż większość firm obecnie pcha, już trochę na siłę „czarno-czerwony” schemat kolorów, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt dla graczy.

msi_z170krait

MSI Z170A Krait Gaming

Nie może dziwić więc fakt, że chiński producent postanowił pójść za ciosem i wydał kolejny model przeznaczony dla procesorów Intel Skylake, których to premiera jest tuż za rogiem. Niestety, póki co nie została zaprezentowana jeszcze oficjalna specyfikacja produktu, ale już teraz na podstawie fotografii możemy wyłapać kilka znaczących elementów. Kostrukcja oparta jest o układ logiki Z170, a co za tym idzie wyposażona jest w 4 banki pamięci typu DDR4, trzy złącza PCI-Express x16 oraz trzy złącza PCI-Express x1, jedno złącze  PCI, cztery porty SATA 6Gbps i po jednym porcie SATA Express port, M.2 oraz kartę dźwiękową MSI Audio Boost.

Więcej oficjalnych informacji na temat tej i wielu innych płyt głównych powinniśmy się spodziewać podczas oficjalnej premiery procesorów Skylake 5 sierpnia na targach gamescom 2015

 

Źródło, fot.: OCAHOLIC

Podziel się ze znajomymi: