Kolejny dzień i kolejny test: mobilny procesor Snapdragon 820, tym razem Geekbench

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Qualcomm to jeden z niekwestionowanych liderów rynku mobilnych procesorów tak pod względem popularności, jak wydajności. Ostatnimi czasy o amerykańskiej korporacji jest głośno za sprawą jej obecnego topowego układu SoC Snapdragon 810, który ma tendencję do przegrzewania się.

Tym razem jednak mamy dla Was kolejny test nadchodzącego wielkimi krokami chipa 820. Do przetestowania układu użyto benchmarku Geekbench. Co bardzo ciekawe, możemy zauważyć, że procesor pracuje z obniżonym taktowaniem do poziomu 1,46 GHz, co stanowi zaledwie połowę zapowiadanych 3 GHz. Kolejny fakt, który wydaje się potwierdzony, mówi o tym, że przy nowym Snapdragonie zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zrezygnowano z architektury big.LITTLE, na taki stan rzeczy wskazuje jednoczesna praca wszystkich 4 rdzeni.

Wyniki GeekBench, kliknij aby powiększyć

Wyniki Geekbench; kliknij, aby powiększyć

Przejdźmy jednak do meritum sprawy, czyli wydajności osiemsetdwudziestki. Tutaj kolejno dla pojedynczego rdzenia uzyskany wynik do 714 punktów, natomiast dla wielu rdzeni to 1942 punkty. Trzeba powiedzieć, że rezultaty te nie robią szału, lecz pamiętajmy, że procesor pracował tylko z połową swojej nominalnej mocy.

Qualcomm podobno rozesłał już próbki nowych Snapdragonów do swoich partnerów, co wskazuje, że prace idą pełną parą i są na niezwykle zaawansowanym poziomie. Warto dodać, że nowy SoC zostanie wykonany w 14 nm w procesie technologicznym w zakładach Samsunga, a pierwszych urządzeń z jego wykorzystaniem możemy spodziewać się prawdopodobnie już pod koniec bieżącego roku.

 

Źródło, fot.: Phone Arena, gizchina

Podziel się ze znajomymi: