Laptop MSI GS30 Shadow, czyli zamontuj desktopową grafikę w stacji dokującej

Na konferencji prasowej, firma MSI zaprezentowała małego laptopa o niewyobrażalnych osiągach. Mowa o 13-calowym MSI GS30 Shadow ze stacją dokującą, w której zmieści się pełnowymiarowa karta graficzna.

MSI GS30 Shadow1W laptopie ważącym 1,2 kg umieszczono procesor Intel Core i7-4870HQ, stąd jego grubość wynosi ok. 2 cm. Serce urządzenia wspiera 16 GB RAM i dysk SSD 256 GB. Ekran jest matowy i pracuje w rozdzielczości Full HD. Stacja dokująca pozwala na zamontowanie desktopowej karty graficznej, dzięki czemu może być to świetny wybór dla graczy ceniących mobilność. Stacja została wyposażona w złącze PCI-E 3.0 x16, za pośrednictwem którego nawiązuje łączność z GS30 Shadow. Oprócz tego, zamontowano w niej zasilacz 450 W, 4 porty USB 3.0, złącze RJ-45, a także gniazdo audio oraz głośniki z 5-watowym subwooferem. Możliwość podłączenia wydajnej karty graficznej to nie wszystko, bowiem możemy także podpiąć dodatkowy dysk twardy.

Cena MSI GS30 Shadow w zestawie z kartą GeForce GTX 970 wynosi ok. 9300 złotych. Warto jednak wstrzymać się z zakupem do końca marca, bowiem wtedy powinna pojawić się możliwość zakupu bez karty graficznej oraz wybór samego laptopa.

 

Źródło, fot.: MSI

Podziel się ze znajomymi: