Legendarny mod do Battlefield 2 dostępny jako samodzielna modyfikacja

Battlefield 2 to dla wielu jedna z najlepszych strzelanek w historii. Przez wiele lat gra była oblegana przez tysiące graczy, którzy nie chcieli opuszczać tej odsłony serii. Jednym z fundamentów tego sukcesu było wsparcie dla modyfikacji. Niestety, ale rok temu zamknięto usługę GameSpy, co poskutkowało zamknięciem serwerów wielu gier, w tym właśnie Battlefield 2. Nawet to nie pokonało społeczności, która nadal chciała grać w tą część. Spora liczba graczy zagrywała się w Project Reality, czyli jedną z najlepszych modyfikacji ostatnich lat.

Czym jest Project Reality? Jest to próba jak najrealniejszego odwzorowania pola bitwy. Aby tego dokonać, wprowadzono szereg zmian – ograniczono HUD, poprawiono balistykę, zwiększono zasięg i siłę rażenia broni, wprowadzono kilkuosobową załogę w pojazdach, zmieniono system leczenia, zwiększono zasięg pola widzenia, a także znacznie spowolniono rozgrywkę (wydłużony czas przeładowania broni, brak możliwości odradzania się w punktach kontrolnych, wprowadzenie map o dużej powierzchni, która sięga nawet do 16 km² itd.). Project Reality został również wybrany przez Mod DB jako najlepsza modyfikacja roku 2008, a także jako druga najlepsza modyfikacja roku 2006 i 2007. Od teraz w ten tytuł można grać nie posiadając podstawowej wersji gry.

Project Reality

Twórcy, wraz z opublikowaniem aktualizacji 1.3, postanowili odejść od wymagania Battlefield 2. Wiązało się to właśnie z wyłączeniem usługi GameSpy i wycofaniem Battlefield 2 ze sprzedaży na platformach Steam i Origin. Pobrać Project Reality można oczywiście za darmo. Jeśli posiadacie na swoim komputerze Project Reality w wersji 1.2 to musicie go usunąć, a dopiero potem zainstalować wersję 1.3. Udanej zabawy!

Project Reality2

 

Źródło, fot.: Reality Mod

Podziel się ze znajomymi: