Lenovo Smart Cast, czyli wszystko może być Twoją klawiaturą

Lenovo Smart Cast to pierwsze na świecie urządzenie wyposażone w laserowy projektor – co to oznacza w praktyce?

Połączenie Lenovo z rzutnikami nie jest niczym szczególnym, firma wyprodukowała nie jeden rodzaj stacjonarnego projektora, a nawet zdołała umieścić go w swoim tablecie Yoga 2 Pro. Jednak to, co znajdziemy w zaprezentowanym wczoraj smartfonie, nie przypomina żadnych ze stosowanych wcześniej rozwiązań w tego typu urządzeniach.
Lenovo Smart Cast nie posiada zwykłego projektora, a jest to projektor laserowy. Oznacza to, że oprócz wyświetlania treści na ścianach, będziemy w stanie zrobić to również na płaskiej powierzchni. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zamiast smartfonowej klawiatury używać tej wyświetlanej na stole. Rzutnik działając w takim trybie zachowuje się zupełnie tak samo jak ekran dotykowy. Na blacie możemy więc również zagrać w Angry Birds czy inne, podobne produkcje. Istotę tej nowinki dobrze ukazuje krótki film promocyjny Lenovo, który zobaczyć możecie poniżej:

Prezentacja Smart Casta odbyła się podczas konferencji Lenovo w Pekinie. Zaraz po niej, zainteresowani mogli podejść i zobaczyć urządzenie w pełnej okazałości. Smart Cast pojawił się tam bardziej w roli ciekawostki technologicznej niż jako pełnoprawny produkt firmy, póki co jest to tylko projekt. Nie wiadomo nic na temat specyfikacji, ceny czy nawet daty premiery, a w ręce publiczności oddano tylko kilka egzemplarzy testowych.

 

Źródło: Youtube

Podziel się ze znajomymi: