LG G5 w tańszej wersji – lecz nie dla każdego

g5

Premiera LG G5 już za nami, dzisiaj jednak dotarły do nas bardzo ciekawe informacje, jakoby Koreańczycy szykowali G5 w wersji bardziej przystępnej cenowo. Czyżby LG G5S lub Mini ?

Flagowe telefony nigdy nie są tanie, lecz prędzej czy później większość firm wypuszcza ich „odchudzone” wersje, które wyglądają bardzo podobnie (nieraz identycznie), różnią się jednak znacznie specyfikacją techniczną. Informację na temat odchudzonej wersji G5 pochodzą z południowoamerykańskiego oddziału LG. Na ich stronie pojawiła się także prawdopodobna specyfikacja nowej słuchawki.

LG-G5-2

Za moc obliczeniową odpowiadać ma Snapdragon 652 współpracujący z 3 GB pamięci LPDDR3, co ciekawe ekran prawdopodobnie zostanie ten sam, a więc 5.3 cala o rozdzielczości 2560 x 1440 px. Nowość miałaby stracić możliwość obsługi gogli wirtualnej rzeczywistości VR 360.

Niestety informacja jak szybko pojawiła się na stronie LG, tak szybko z niej zniknęła, a producent nie zabrał jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Kolejną niemiłą niespodzianką jest prawdopodobne ograniczenie sprzedaży odchudzonego G5 na rynek południowoamerykański oraz do Meksyku.

 

Źródło, fot.: phonearena

 

Podziel się ze znajomymi: