LG G6 z niebezpiecznie wysokimi cenami w Polsce

LG G6 ma pojawić się w oficjalnej sprzedaży z początkiem kwietnia. Jako że ostatnie modele firmy nie były zbyt wielkim sukcesem, wielu liczyło, że to właśnie G6 przełamie złą passę i zawojuje rynek. Niestety, teraz może się to okazać nieco trudniejszym zadaniem. Cena smartfona nie będzie niższa niż 3000 złotych.

Wieści o kolejnym urządzeniu z serii G pojawiają się w internecie już od dłuższego czasu. Ma on posiadać 5,7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 2880 × 1440 pikseli (565 ppi) wykonany w technologii nazwanej FullVision. Według producenta ma ona pozwalać na wyświetlanie większej ilości treści na ekranie. W praktyce oznacza to tyle, że ekran w formacie 18:9 pozwoli nam przeczytać więcej, zanim będziemy musieli przewinąć stronę niżej. Reszta specyfikacji nie jest już niestety tak interesująca. Sześciordzeniowy Qualcomm Snapdragon 821 o taktowaniu 2,35 GHz, Adreno 530 i 4 GB RAM raczej nie zachwycają i kolejny interesujący punkt w specyfikacji stanowi dopiero aparat, tym razem szczęśliwie niewystający poza ramy urządzenia.

lg-g6-01-e1488130926341

LG G6 to kolejny smartfon z podwójnym obiektywem. Rozdzielczość obu z nich to 13 Mpix, ale to, co naprawdę się liczy, to szerokokątność jednego z nich. Kąt widzenia 125 stopni ma zapewnić piękne ujęcia z jednoczesnym zachowaniem doskonałej szczegółowości. Przedni aparat to również większe kąty, ale w mniejszym zakresie; tutaj jest to 100 stopni w rozdzielczości 5 Mpix. Dodatkowo na pokładzie flagowca znajdzie się bateria o pojemności 3300 mAh i 20,54 GB pamięci dla użytkownika z możliwością rozszerzenia jej za pomocą karty pamięci (do 2 TB). Na polskim rynku zabraknie wersji oferującej 64 GB pamięci wewnętrznej a także funkcji ładowania bezprzewodowego czy układu HiFi Quad DAC.

Pozostaje pytanie, czy urządzenie warte jest swojej ceny. Według serwisu GSMManiak powołującego się na anonimowe źródło nowy LG ma kosztować 3299 złotych. Dane te są już mocno wiarygodne, ponieważ tym samym redaktorom udało się dotrzeć do jego ceny na jednym z większych technologicznych sklepów internetowych. I okazało się, że tajemniczy informator pomylił się tylko o 99 groszy. Tego, czy smartfon rzeczywiście będzie kosztował aż tyle, nie możemy być oczywiście pewni aż do podania oficjalnej informacji przez producenta. Myślę jednak, że wszystko to wygląda dość prawdziwie, a cena G6 na pewno nie będzie niższa niż 3000 złotych. Czy warto? To musicie ocenić sami.

 

Źródło, fot.: GSMManiak

Podziel się ze znajomymi: