LG Nexus 5X – rendery, specyfikacja, data premiery

Android Authority, powołując się na swoje anonimowe źródła, poinformowało świat, że nadejście nowego Nexusa jest już naprawdę blisko.

Powinienem właściwie powiedzieć Nexusów. Według serwisu bowiem, rzekoma data ma być jednoczesną premierą dwóch smartfonów Google. 29 września – to właśnie wtedy według Android Authority mają ukazać się urządzenia. Niestety, w przypadku nowego Nexusa niemal nic nie jest pewne: zarówno sama data premiery, jak i rendery, które pojawiły się podczas ostatnich wycieków, a nawet specyfikacja. Dość często jednak zdarzało się, że takowe przewidywania i wygrzebane z Internetu zdjęcia okazywały się prawdziwe. Podsumowując, do całego newsa należy podchodzić z pewną rezerwą, nie można go jednak uważać za stuprocentową nieprawdę.

Nexus 5XRóżnice w wyglądzie, choć stosunkowo niewielkie, widoczne są od razu. Aparat nadal okrągły, podobnie jak w poprzedniej wersji, jest teraz nieco wypukły, a dodatkowo z tyłu obudowy pojawił się czytnik linii papilarnych. Boczne przyciski zyskały elegancką srebrną otoczkę, a sam smartfon został widocznie odchudzony. A jaka transformacja została przeprowadzona w środku?
Spójrzmy na (prawdopodobną) specyfikację:

  • 5,2-calowy ekran Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli
  • 6-rdzeniowy Snapdragon 808
  • Adreno 418
  • 3 GB RAM
  • przednia kamerka 5 Mpix i aparat fotograficzny 13 Mpix
  • 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej
  • Android 6.0 Marshmallow

Żadna z informacji niestety nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Google czy LG. Podejrzewamy, że wraz z Nexusem 5 swoją premierę będzie miał drugi, podobny smartfon, kryjący się pod nazwą Angler.

 

Źródło: android authority 
fot.: androidpit (1,2)

Podziel się ze znajomymi: