Logitech G410 Atlas Spectrum – mechaniczna nowość wśród klawiatur

Firmy Logitech chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, lecz jeśli ktoś ich nie kojarzy, to powiem tylko, że jest to ceniony producent peryferiów, takich jak klawiatury i myszki, również dla graczy. Oferta firmy rozszerzyła się właśnie o nową klawiaturę o nazwie G410 Atlas Spectrum.

G410 to tak zwana konstrukcja tenkeyless, czyli pozbawiona klawiatury numerycznej. Ma to skutkować poprawieniem ergonomii użytkowania, gdyż prawa ręka, która spoczywa na myszce, jest bliżej klawiatury, przez co granie ma być wygodniejsze. To, co również można stwierdzić na pierwszy rzut oka, to fakt, że obudowa Atlasa wyróżnia się agresywnym designem, produkt legitymuje się wymiarami 185,2 × 390,5 × 35,5 milimetra oraz wagą 794 gramów. Jak wskazuje tytuł newsa, klawisze zastosowane w Atlas Spectrum są w pełni mechaniczne, aczkolwiek nie są to powszechnie stosowane przełączniki Cherry MX czy ich chiński odpowiedni Kaihl, a autorska konstrukcja Logitecha nazwana Romer-G. Zostały one stworzone od podstaw we współpracy ze słynnym producentem przełączników, firmą Omron. Dodatkowo wytrzymać mają one do 70 milionów klików, a ich punkt aktywacji to 1,5 mm. Klawiatura wyposażona została także w podświetlanie RGB wszystkich klawiszy.

Warto wspomnieć o dołączonej stacji dokującej dla telefonu, dzięki której po pobraniu specjalnej aplikacji możliwe staje się sterowanie niektórymi parametrami produtku oraz wyświetlanie statystyk dotyczących rozgrywki.

Logitech G410 Atlas Spectrum trafi do sprzedaży już 15 października w cenie 649 zł, co stanowi dość wygórowaną kwotę, nawet jak na klawiaturę mechaniczną.

 

Źródło, fot.: gaming.logitech.com

Podziel się ze znajomymi: